Dolar
6.9707
0.2588%
Euro
8.2106
0.2282%
Altın
1976.64
-0.0091%
Borsa
1086.58
-3.5779%
G. Altın
442.192
0.0993%
Bitcoin
77724.91
-1.9314%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Sağlığınız burnunuzun ucunda

  Burun estetiği operasyonu ile sadece görüntünüz değil, hayatınız da değişiyor.
  • 09.01.2013 - 10:05
  Sağlığınız burnunuzun ucunda

  Sağlığınız burnunuzun ucunda #1

  Burun estetiği operasyonlarının sorunsuz nefes almaya yardımcı olduğunu belirten Op. Dr. Alper Tuncel; buruna yapılan müdahalelerin artık bir çok sağlık probleminin çözümü için tercih edildiğini ifade ediyor.

  Nefes alma şikayetlerinden uyku bozukluğuna, unutkanlıktan, kalp krizine kadar pek çok sağlık problemi burun estetiği operasyonları ile ortadan kalkabiliyor.

  ARTIK İYİ BİR GÖRÜNTÜ İÇİN YAPTIRILMIYOR

  En çok yapılan estetik müdahalelerin başında yer alan burun estetiği operasyonu (rinoplasti), günümüzde artık yalnızca daha iyi bir görüntü için yaptırılmıyor. Nefes almamızı sağlayan, oksijenin merkezi olan burnun hayatımızdaki önemine değinen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, burun estetiklerinin artık sağlık problemlerinin çözümü için de tercih edildiğini ifade ediyor.

  Son zamanlarda kişiler burun operasyonlarını sadece yüz güzelliğini ortaya çıkarmak için değil, kalp krizi, unutkanlık, baş ağrısı, nefes almakta güçlük gibi sağlık sorunları yaşamamak için yaptırıyorlar. Op.Dr.Alper Tuncel, nefes alıp vermekte problem yaşayan kişilerin burunlarına yapılan estetik müdahaleler sayesinde yaşanan nefes darlığını da ortadan kalktığını belirtiyor.

  Burun eğriliğinden kaynaklanan sağlık sorunlarında en etkili çözüm yöntemi "estetik"...

  Burundan nefes almayı zorlaştıran ve burunda eğriliğe yol açan problemlerin septum adı verilen yapıdaki eğriliklerden olabileceğini belirten Op. Dr. Alper Tuncel, bu durumun doğuştan da olabileceğini ifade ediyor. Op. Dr. Alper Tuncel, burun içerisinden oksijeni taşıyan havanın yeteri kadar geçememesi durumunda kalp krizi, şiddetli baş ağrıları, uyku bozuklukları, eklem yerlerinde ağrılar, ağızdan nefes alma nedeniyle sinüzit ve dolayısıyla yine baş ağrısı, trakeit, larengit gibi üst ve hatta alt solunum yolu enfeksiyonları, ağızda kuruluk, diş çürükleri ve ağız kokusu gibi rahatsızlıklara neden olabileceğini ifade ediyor.

  Görüş Bildir