Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
357.478
-1.16%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C

  Vajinismus tedavisinde pratik çözüm: Online cinsel terapi

  “Vajinismus” probleminin çözümü için artık sadece bir bilgisayar kamerası yeterli oluyor.
  • 30.03.2012 - 11:29
  Vajinismus tedavisinde pratik çözüm: Online cinsel terapi

  Vajinismus tedavisinde pratik çözüm: Online cinsel terapi #1

  Psk. Danş. Dolunay Kadıoğlu, kendi adını taşıyan internet sitesi üzerinden  video kamera aracılığı ile "Vajinismus Tedavisi" veriyor ve tedaviye devam edildiğinde yüzde yüz başarı oranı olduğunu söylüyor.

  Online cinsel terapi, yüz yüze danışmanlığa bir alternatif olmamasına karşın ulaşılan sonuçlar, başarı oranında herhangi bir fark olmadığını gösteriyor. Ortalama 4 - 8 seansı kapsayan sürece devam eden çiftler, çok kısa bir süre içerisinde sorunlarından kurtularak düzenli bir cinsel hayata kavuşabiliyorlar.

  YÜZ YÜZE TEDAVİ OLAMAYANLAR İÇİN ALTERNATİF

  Vajinismus tedavisinde çözümü kanıtlanmış tek bilimsel yol olan cinsel terapi, yüz yüze seanslara gelme şansı olmayanlar için rahatlıkla online danışmanlık da kullanılabiliyor. Zamansızlık, bulunduğu şehirde ya da ülkede cinsel terapist olmaması gibi nedenerle birlikte, yaşadığı yerde tanınmak kaygısı da online cinsel terapiyi cazip kılan yönler arasında yer alıyor.

  Online cinsel terapiye ilgi gösterenler Türkiye'nin her yerinden olabildiği gibi yurtdışından da olabiliyor. Almanya, Avusturya, Suudi Arabistan, Fransa ve Kanada en çok talep gelen ülkeler arasında yer alıyor.

  4 SEANS SONRA GEBE KALDI

  Psk. Danş. Dolunay Kadıoğlu örnek bir vakayı şu şekilde anlatıyor:

  "İstanbul'da yaşayan ve 3 yıldır evli bir çift örneği verebilirim. Her ikisi de üniversite mezunu her ikisi de 28 yaşlarına. Severek evlenmişler. Ama cinsel ilişkiye giremiyorlar. Hayatlarında en önemli olayın bu olduğunu düşünüyorlardı. Kadın kendine özgüvenini kaybetmişti. Çevresi devamlı çocuk sorduğu için sosyal ortamlara girmek bile istemiyordu artık. İçine kapanmıştı ve çok üzülüyordu. 4 seans gibi kısa bir sürede vajinismus sorunun aşınca inanamadı. Seanslar bittikten iki ay sonra gebelik haberini aldım. Benim için en mutlu anlar bu ve buna ve benzer mutlulukların paylaşıldığı anlar."


  Görüş Bildir