taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5822
Euro
7.2533
Altın
1619.09
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.126
Bitcoin
41856.36
fuzulev

Şahan Gökbakar 8 bin lira tazminat ödeyecek

Hüseyin Avni Danyal’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Şahan Gökbakar’ın, 8 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.


Whatsapp ile paylaş

Şahan Gökbakar 8 bin lira tazminat ödeyecek

Şahan Gökbakar 8 bin lira tazminat ödeyecek

Oyuncu Hüseyin Avni Danyal avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davanın dilekçesinde, bir süre önce Kenan Erçetingöz'ün programına katıldığını söyledi. Dilekçede Hüseyin Avni Danyal'ın Kenan Erçetingöz'e verdiği röportajda "Ben popüler olmak için değil, oyunculuk yapabilmek için bu mesleği seçtim... İyi filmler kadar kötü filmler de çıkıyor... O filmlere sinemaya gidip film alışkanlığını yaratmak adına yapılmış işler" diye bakmak lazım. Türk sineması sektör haline geldiği zaman seyirci "İvedik"e mi gideyim yoksa bir sanat filmine mi?" diye düşünmeye başlayacaktır. Ben popüler filmlerde oynar mıyım? Oynamam. Ama bu tarz filmleri yapanları da kesinlikle eleştirmem" şeklinde demeç verdiği belirtildi.

KENAN ERÇETİNGÖZ SMS'LERİ İNTERNETTE YAYINLADI

Bu röportajın ardından Şahan Gökbakar'ın sunucu Erçetingöz'e SMS yolladığının ifade edildiği dilekçede, "Erçetingöz'ün internetteki köşesinde yayınladığı SMS'lerde ve Gökbakar'ın twitter hesabında, "Sanki bu abimizi Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı iken İstanbul'a zorla getirdiler. Hem para kazanacaksın hem de yediğin kaba tüküreceksin. Aktorrr abimiz "Çinliler Geliyor" ve ardından Fatih Ürek ile "Şeytanın Pabucu" filmlerinde oynuyor. Abi biri bu sahtekârlıklara dur desin... Orta yaşlı sahtekâr... Eski tiyatrocu para arzusu nedeniyle şimdinin dizi oyuncusu, iki arada bir derede kalmış yavşak ruhlardan kurtulalım. Bu laflarım kıçının kılları kadayıf olmuş ve tek ihtirasının yeni nesli b.klamak olan oldfartlar(bunak)a gitsin yaşlarına hürmeten" diye yazdı" denildi.

Şahan Gökbakar 8 bin lira tazminat ödeyecek

"20 BİN LİRALIK TAZMİNAT İSTİYORUM"

Kenan Erçetingöz'ün Şahan Gökbakar'a ait olduğu iddia edilen SMS'leri yayınlamasının ardından bu davayı açtığını belirten davacı Hüseyin Avni Danyal, "Şahan Gökbakar'ın bu sözleri karşısında onurum kırıldı ve rencide edildim. Kendisinden 20 bin lira manevi tazminat istiyorum" dedi.

"SMS'LERİ KAMUYLA PAYLAŞMADIM"

Aleyhinde açılan dava sonrası mahkemeye cevap dilekçesi gönderen Şahan Gökbakar ise davanın haksız ve dayanaksız olduğunu belirterek reddini istedi. Gökbakar, davacının İvedik serisine "kötü fimler" demesi üzerine eleştirdiğini, eleştirilerini Kenan Erçetingöz'e SMS ile ilettiğini, kamuoyu ile bu SMS'leri paylaşmadığını ve bu durumda hukuka aykırılık olmadığını iddia etti. SMS'lerin ardından twitter'da paylaştığı sözleri için ise o gün Hıdırellez olduğu için dileklerini yazdığını, fakat bunları yazarken Hüseyin Avni Danyal'ı işaret etmediğini belirten Şahan Gökbakar, zaten müştekinin yaşlı sayılamayacağını, genç biri olduğunu, bu sözleri niçin mağdurun üstüne aldığını anlamadığını söyledi.

8 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Tazminat davasının dün görülen karar duruşmasına davacı Hüseyin Avni Danyal'ın avukatı ile davalı Şahan Gökbakar'ın avukatı katıldı. Mahkeme, Şahan Gökbakar'ın 8 bin lira manevi tazminatı davacı Hüseyin Avni Danyal'a ödemesine karar verdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir