taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Sakarya'da okula misafir öğrenci kararına tepki

Sakarya'nın Erenler ilçesinde yıkılması planlanan okulun öğrencilerinin, çocuklarının eğitim gördüğü okula gelecek olmasına veliler tepki gösterdi.

REUTERS | 12.01.2019 - 10:39..
Whatsapp ile paylaş

Erenler ilçesinde, 8 bin metrekarelik arsa üzerinde bulunan Ali Dilmen İlkokulu ile Ortaokulu için 24 derslikli yeni bir okul yapılacağı gerekçesi ile yıkım kararı alındı.

GEÇİCİ OLARAK KALACAKLAR

Yıkım kararı alınan okulda eğitim gören öğrencilerin ise ilçedeki Erenler İlkokulu ile Yücel Ballık Ortaokulu'na, bir dönem geçici olarak nakledilmesine onay verildi.

Sakarya'da okula misafir öğrenci kararına tepki

AİLELERDEN TEPKİ

Okullarına ikinci dönem itibarıyla misafir öğrenciler geleceğini, eğitimin sabahçı ve öğrenci olacağını öğrenen Erenler İlkokulu ve Yücel Ballık Ortaokulu velileri, karara tepki gösterdi.

ÇOCUKLARIMIZ MAĞDUR EDİLMESİN TALEBİ

Veliler, ikinci eğitim-öğretim yarı yılında okulda oluşacak kalabalık ve ikili eğitime geçilmesinden dolayı, çocuklarının mağdur edildiklerini öne sürdü.

Sakarya'da okula misafir öğrenci kararına tepki

"HER SINIFTA ORTALAMA 42 KİŞİ VAR"

Öğrenci velisi Yavuz Akgün, "Burada her sınıf ortalama 42 kişi. Bir tane öğretmen var ve 42 öğrenciye bir şeyler öğretmeye çalışıyor. Bu çocuklar sabah 9'da okula geliyor. Eğer ikili eğitim sistemine geçilirse bu çocuklar daha erken gidecekler. Ne bu çocuk verim alabilir ne de öğretmen ders verebilir." dedi.

Sakarya'da okula misafir öğrenci kararına tepki

"ÇOCUKLARIN DÜZENİ BOZULACAK"

Sevda Binsöl isimli veli ise "Çocuklar LGS'ye hazırlanıyor. Bütün etütleri bütün çalışmaları altüst olacak. Biz böyle bir şeyi kaldıramıyoruz. Yarı dönemde böyle bir şey yapamazlar. Önümüzdeki dönem yapsınlar." diye konuştu.

DÖNEM SONUNDA YENİ OKULA TAŞINACAKLAR

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bir dönemin ardından misafir öğrencilerin yeni yapılan okullarına döneceği ifade etti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir