taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Şamil Tayyar'dan Mustafa Sarıgül iddiası - Video

AK Partili Şamil Tayyar, CHP'nin İstanbul adayı Sarıgül hakkında yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

06.02.2014 - 01:56..
Whatsapp ile paylaş
Şamil Tayyar'dan Mustafa Sarıgül iddiası - Video

Şamil Tayyar'dan Mustafa Sarıgül iddiası - Video

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk'te yayınlanan ve Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Güne Bakış'ta dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"ERDOĞAN'I İSTEMİYORLAR"

"Erdoğansız Türkiye" amacında olan güç odaklarından bahseden Tayyar, "Hem içeride hem de dışarıda Erdoğan'ı Türkiye'nin başında istemeyen çok önemli güç odakları var. Dışarıda Amerikan derin devleti. Onların doğrudan İsrail ile ilişkileri ve bu ilişkileri dizayn eden bir küresel sermaye var. Ben bunlara global ergenekon diyorum. Bunların Türkiye ile ilgili problemleri devam ediyor." dedi.

2002'den bu yana sermayenin el değiştirmeye başladığını belirten Tayyar, siyaset üzerine vesayet oluşturan odakların güç kaybetmeye başladığını söyledi. Tayyar, iç odakların da benzer amaçlar içinde olduğunu ifade ederek "Dolayısıyla hem içeride hem de dışarıda Erdoğan ile birlikte Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olan çevreler yeni dönemde Erdoğan'ı Türkiye'nin başında istemiyorlar." şeklinde konuştu.

"VEKİLLERE İSTİFA BASKISI VAR"

Milletvekillerine istifa baskısı yapıldığını öne süren Tayyar, bezer baskılara kendisinin de maruz kaldığını söyledi. Tayyar sözlerine şu şekilde devam etti:

"Herkese farklı şeyler söyleniyor. 'Bu kavganın içinde olmayın kenara çekilin. Bu hükümet gidecek. Gittiği zaman hep beraber altında kalırsınız. Eğer siz bu savaşın dışında kalırsanız kazanan olursunuz' gibi bir takım telkinler var. Bana doğrudan kaset ve video gibi argümanlarla gelmediler ama başka milletvekillerine bu tarz gidildiğini duydum."

"CEMAATİ DE TASFİYE ETMEK İSTİYORLAR"

Tayyar programın bir bölümünde ise gündeme damga vuracak iddialarda bulundu. 17 Aralık'ın bir darbe girişimi olduğunu belirten Tayyar, "Tasfiye edilmek istenen sadece hükümetin kendisi değil aynı zamanda cemaati de tasfiye etmek istiyorlar." dedi.

NeoCon çetesi üzerinden hizmet ile AK Parti arasında bir çatışma üretilmek istendiğini öne süren Tayyar, bu şekilde AK Parti'nin etkisizleştirmek istendiğini ekledi.

"SUİKASTLAR OLABİLİR"

Bir diğer iddiasında ise suikast girişimleri olabileceğini gündeme taşıyan Tayyar, "Devleti uyarıyorum. Çok önemli şahıslara yönelik suikastlar planlanabilir. Toplumda kaos oluşturacak her isim tehdit altında olabilir. Reyhanlı gibi sınır illerimizde bombalı eylemler planlanabilir. Herkesin dikkati olması gerekir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar bu planların devam edebileceğine işaret eden Tayyar, hedeflenenin Erdoğan'ın siyaseti bırakması ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine girmemesi olduğunu belirtti.

SARIGÜL'DEN GAZETECİLERE: ERDOĞAN YOK, ARTIK BEN VARIM

Çarpıcı iddialarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül isimlerini de ekleyen Tayyar, Cumhurbaşkanı Gül'ün, Erdoğansız Türkiye için sahaya sürülmeye çalışıldığını iddia etti.

Sarıgül'ün de bu süreçte önemli bir diğer isim olduğunu ekleyen Tayyar, Sarıgül'ün gazetecilere "Artık aklınızı başınıza alın. Önümüzdeki dönem Erdoğan yok, ben geliyorum" dediğini öne sürdü.

Şamil Tayyar'dan Mustafa Sarıgül iddiası

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir