taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7419
Euro
7.295
Altın
1617.37
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.858
Bitcoin
45665.88

Samsun'da kentsel dönüşüm başladı

Samsun'un Terme ilçesinde afet riskli alanların belirlenip kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi için çalışmalar yapılıyor.


Whatsapp ile paylaş

Samsun'da kentsel dönüşüm başladı

rtrh

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü komisyon üyeleri Okan Özbaykal, Faruk Yıldız, Gülşah Derinkök, Beliz Genez Altay, Eren Bekkaya, Ali ün ve Ahmet Ünal Terme ilçesinde Çay çevresinde incelemelerde bulunarak Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'a çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

AMAÇ YAŞANABİLECEK ALAN SUNMAK

Yapılacak çalışmaların ilçenin geleceğine önemli katkılar sağlayacağına vurgu yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Yerel yönetimlerin görevleri ve işlevleri teknik belediyecilik hizmetlerinin ötesinde, şehir yapılanması ve kültürünü oluşturması boyutunda da önem arz etmektedir."

Kul sözlerine şunları da ekledi, "Şehir planlaması, yapılanması, yatırımlar neticesinde oluşan rantın ve hizmetlerin adaletli bir şekilde dağıtılmasının sorumluluğunu taşır. Kentsel dönüşüm ve yenileme, daha sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarının inşası için bir fırsattır. Bugüne kadar ertelenmiş ulaşım, teknik altyapı ve toplumsal sorunların çözümü için önemlidir. Sadece barınacak alanlar değil, yaşanabilecek alanları da sunma gayretindeyiz" dedi.

HALKIN ONAYINA SUNULACAK

Komisyon üyelerine tavsiyelerde bulunan Başkan Kul, "Dönüşümlerimiz de çok boyutlu düşünüyoruz. Bu kapsamda kentsel dönüşümü halkın yararına gerçekleştirmek istiyoruz. Toplantılar yaparak vatandaşlarımızın nasıl bir Terme görmek istediğini ölçerek, onların ayağına gideceğiz ve halk buluşmalarında bu projelerimizi mutlaka onaylarına sunacağız" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir