taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Samsung Türkiye'deki ilk Ar-Ge merkezini açtı

Samsung 17 ülkede bulunan 36 araştırma ve geliştirme merkezlerine bir yenisini daha ekledi.


Whatsapp ile paylaş
Samsung Türkiye'deki ilk Ar-Ge merkezini açtı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung Türkiye'deki ilk Ar-Ge merkezini açtı.

Samsung'un Semper-Tech işbirliğiyle Türkiye’de açtığı yeni AR-GE merkezi, başta sağlık ve eğitim yazılım ve uygulamaları olmak üzere, 4G teknolojilerine odaklanacak.

Samsung Türkiye'deki ilk Ar-Ge merkezini açtı

TÖRENLE AÇILDI

Samsung'un Türkiye'de ilk kez yazılım geliştirmek için Teknopark İstanbul'da açtığı Ar-ge merkezi düzenlenen törenle açıldı. Törene Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung'un yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yard. Davut Kavranoğlu da katıldı.

TÜRKİYE PAZARINDA SAMSUNG

Yoonie Joung, Türkiye’ye yapacakları atılımları ve yeni AR-GE merkezlerini değerlendirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Türkiye, küresel pazarlar içinde bizim için en önemli ülkelerden biridir. Türkiye pazarındaki varlığımız, aynı zamanda Türk toplumuna katkı sağlamak konusundaki taahhüdümüzü, yetenekli ve eğitimli genç bir nüfusa sahip olan bu dinamik ülkeden öğrenmeyi de içermektedir. Bu açıdan Türkiye’yi, Samsung’un Ar-Ge merkezi noktalarından biri olarak seçtik.”

Samsung Türkiye'deki ilk Ar-Ge merkezini açtı

YILDA 4-5 PROJE

Samsung, 71 bin kişilik araştırma ve mühendis ekibiyle dünya çapında 17 ülkede, 36 araştırma ve geliştirme merkezinde yeni pazar trendleri yaratmaya yönelik stratejik teknolojiler konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Samsung’un 2013 yılında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları, toplam 14.6 milyar dolar değerinde yatırımı temsil ediyor. Şirketin Türkiye’de başlattığı AR-GE çalışmaları doğrultusunda ise yılda ortalama 4 veya 5 projenin tamamlanması hedefleniyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir