taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3938
6.1326
1221.305
91686.35
211.784

Samsung'dan telefon ve akıllı saatler için şerit pil

Teknoloji devi Samsung, oldukça ilginç bir şekle sahip yeni pillerini tanıttı.

27.10.2015 - 08:32..

Samsung her zaman için giyilebilir aksesuarlar pazarında ön planda olmuştur. Telefonlar, akıllı saatler, aktivite ve fitness izleyici genellikle oldukça küçük olduğundan bu cihazlara geleneksel pillerin sığdırılması oldukça zor.

Samsung'dan telefon ve akıllı saatler için şerit pil

PİL ÖMRÜ ARTIYOR

Samsung şimdi kendi cihazlarının pil ömrünü arttırmak için şerit şeklinde bataryalar geliştirdi. Samsung SDI, Seoul'deki InterBattery 2015 sırasında, giyilebilir cihazları için geliştirdiği yeni şerit şeklindeki esnek bataryalarını sergiledi. Şirket şerit bataryaların bir akıllı saatin pil ömrünü 1.5 kat arttırabileceğini iddia ediyor.

Samsung'dan telefon ve akıllı saatler için şerit pil

50 BİN KEZ BÜKEREK TEST EDİLDİ

Samsung, bilek kıvrımlarıyla eşleşen şerit pil modelini 50 bin kez bükerek test ettiğini söylüyor. Hatta bu sıkı testten sonra pilin düzgün şekilde çalışmaya devam ettiği bildiriliyor. Bunun yanı sıra şirket tanıttığı iki pil modelini kullanan akıllı saat prototiplerini de etkinlikte yer alan basın mensuplarına gösterdi.

Akıllı saat satışlarının 2020 yılında 100 milyon adede ulaşması bekleniyor. Esnek bataryalarla birlikte esnek ve kıvrılabilen telefonların da önü açılacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir