taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6934
Euro
7.3262
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
361.428
Bitcoin
46752.66

Samsung'un televizyonları insanları dinliyor

Samsung’un akıllı televizyonlarında kullandığı ve kullanıcıyı devamlı olarak dinleyerek komutlarını yerine getirmeye yarayan sistemi tartışma konusu haline geldi.


Whatsapp ile paylaş

Samsung'un televizyonları insanları dinliyor

samsung

Güney Koreli şirketin güvenlik politikalarında görülen bir madde, kullanıcılar arasında tedirginlik yarattı.

TELEVİZYON YAKININDAKİ KONUŞMALAR KAYITTA

Buna göre Samsung akıllı televizyonlar tüm konuşmaları depoluyor ve sunucuya gönderiyor. Dolayısıyla kullanıcıların kişisel ve gizli bilgileri televizyonun yakınında konuşmaları halinde bu bilgilerin de saklanacağı ve sunuculara aktarılacağı konusunda uyarıda bulunuluyor.

KAYITLI VERİLER SATILIYOR MU

Kullanıcılar Samsung’un kullanıcı verilerini toplayarak sattığını ve bundan gelir elde ettiğini iddia ediyor ancak Samsung bu iddiaları yalanlıyor. Bilgilerin hiçbir şekilde 3.parti şirketlere satılmadığını dile getiren teknoloji üreticisi Samsung, kullanıcı herhangi bir komut verdiğinde yalnızca bir süreliğine bu isteğin 3. parti firmalarla paylaşıldığını ve daha sonra da yanıtın tekrardan televizyona aktarıldığını belirtiliyor.

BU ÖZELLİK KAPATILABİLİR

Sesin televizyon tarafından dinlendiği durumlarda mikrofon simgesinin belirdiğini ve gizli bir şekilde dinleme yapılmadığını söyleyen Samsung, kullanıcıların isterse bu özelliği kapatabileceğinin veya Wi-Fi bağlantısını devre dışı bırakabileceğinin altını çiziyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir