taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7099
6.3406
1504.22
95522.11
276.725

Şanlıurfa Valiliği'nden terör baskını açıklaması

Şanlıurfa Valiliği, 44 kilogram patlayıcı madde bulunan ev ile ilgili, bazı sosyal medya platformları ile internet üzerindeki diğer açık kaynaklarda yapılan haberlerin asılsız olduğunu duyurdu.

İHA | 29.06.2019 - 21:26..
Whatsapp ile paylaş

gĞÜÜTÇ

Yurt içi ve yurt dışında terör karşıtı operasyonlar devam ederken, PKK yanlıları da kirli bilgi ve paylaşımlar ile algı oeprasyonu oluşturmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da bir eve baskın gerçekleştiren emniyet yetkilerinin sözde, Kuran-ı Kerim'e yönelik saldırı yaptığı HDP'li vekiller tarafından iddia edilmişti.

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği açıklamada bulundu.

44 KİLOGRAM PATLAYICI

Şanlıurfa Valiliği, geçtiğimiz perşembe günü Ceylanpınar ilçesinde Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda düzenlenen operasyonda; 44 kg 130 gr patlayıcı madde, çok sayıda örgütsel kitap ve düzenekler ele geçirildiğini, ayrıca 8 kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.


Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarına milis-işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunabilecekleri ve örgüt mensupları tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel eylemlerde kullanılmak amacıyla patlayıcı/mühimmat olduğu değerlendirilen malzemelerin aktarımını yapabilecekleri şeklinde haklarında istihbari bilgiler bulunan şahısların yakalanmasına yönelik ilgili adli mercilerden alınan kararlar doğrultusunda ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda 27/06/2019 Perşembe günü ilimiz Ceylanpınar ilçesinde düzenlenen operasyonel faaliyet neticesinde;

-Toplam 44 kg 130 gr patlayıcı madde ve patlamaya yarayacak düzenekler,
-Çok sayıda örgütsel kitap ve doküman ele geçirilmiş,
-Olayla ilgili olduğu değerlendirilen toplam 8 şüpheli şahıs da gözaltına alınmıştır.”

Şanlıurfa Valiliği'nden terör baskını açıklaması

ASILSIZ İDDİALAR

Açıklamada, polis ekipleri tarafından yapılan operasyon ile ilgili sosyal medya ve çeşitli platformlarda yayınlanan haberlerin, asılsız ve soruşturmayı akamete uğratma amaçlı olduğu belirtildi.

Şanlıurfa Valiliği'nden terör baskını açıklaması

Yapılan açıklamanın devamında, “Gerçekleştirilen operasyon sonrasında; bazı sosyal medya platformları ile internet üzerindeki diğer açık kaynaklarda, soruşturmayı akamete uğratmak, soruşturmayı yürüten kolluk kuvvetleri ile adli/idari mercileri ve kamuoyunu baskı altına almak amacına matuf olduğu değerlendirilen asılsız haber paylaşımı yapıldığı müşahede edilmektedir. Söz konusu iddiaların, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütlerinin ve müzahir kesimlerin kara propagandası, mizansen niteliğinde, tamamen asılsız, mesnetsiz ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i bile alet edebilecek şekilde iftira içerikli olduğu hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir