taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8204
6.4881
1476.98
110476.59
276.642
41362.5

Şanlıurfa'da askeri cephanelikte patlamalar

Şanlıurfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşanan 2 patlamada, ilk belirlemelere göre biri sivil, 17 kişi yaralandı.

AA | 13.11.2019 - 23:34..
Whatsapp ile paylaş
Şanlıurfa'da askeri cephanelikte patlamalar

Milli Savunma Bakanlığı'ndan, Şanlıurfa’daki bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, “Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir. Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır. Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Şanlıurfa'da askeri cephanelikte patlamalar

Şanlıurfa'da askeri cephanelikte patlamalar

BİRİ SİVİL 17 KİŞİ YARALANDI

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nın cephaneliğinde yaşanan patlama hakkında bilgi almak için olay yerine geldi.

Burada incelemelerde bulunan Vali Erin, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu. Aynı mühimmat deposunda art arda iki patlamanın meydana geldiğini söyleyen Vali Erin, patlama sonucu 16’sı asker olmak üzere 17 kişinin yaralandığını belirtti. Patlamanın kesin nedeninin araştırıldığını dile getiren Vali Abdullah Erin, yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız da olay yerine giderek bilgi aldı.

Şanlıurfa'da askeri cephanelikte patlamalar

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir