taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.5696
6.1809
1507.91
95734.17
269.922

S.Arabistan Çin'in yardımıyla füze programını hızlandırdı

ABD'nin, Suudi Arabistan'ın, Çin'in yardımıyla balistik füze programını büyük oranda hızlandırdığına dair istihbarat aldığı iddia edildi.

AA | 06.06.2019 - 09:17..
Whatsapp ile paylaş
S.Arabistan Çin'in yardımıyla füze programını hızlandırdı

Amerikan basın kuruluşu CNN'in konuya yakın üç kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD hükümeti, Çin'den yardım alan Suudi Arabistan'ın balistik füze programını ciddi miktarda artırdığına dair istihbarat aldı.

Kaynaklar, Donald Trump yönetiminin en başta bu istihbaratı Kongrenin önemli üyelerine açıklamadığını kaydeden kaynaklar, bazı Demokrat Kongre üyelerinin bu istihbaratı başka yerlerden duyduğunu ve konunun dışında bırakıldıkları için oldukça sinirlendiklerini belirtti.

KONGRE ÜYELERİNİ ENDİŞELENDİRDİ

Gizli istihbarata göre, Suudi Arabistan son dönemde Çin'den hem füze altyapısını hem de teknolojisini geliştirecek alımlar yaptı.

Kaynaklar, Suudi Arabistan'daki bu gelişmelerin, bazı Kongre üyeleri arasında Orta Doğu'da yeni bir silah savaşı ihtimaline karşı endişe uyandırdığını belirtti.

AMERİKA'NIN EN İYİ MÜŞTERİSİ S.ARABİSTAN

Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri'nden aldığı yüklü silah alımlarıyla dikkat çekiyor. ABD Kongresi de yaşanan bu gelişmelerden haberdar edilmediği için Başkan Trump'a öfkeli.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir