taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5715
Euro
7.2531
Altın
1615.08
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.887
Bitcoin
42353.62
fuzulev

Sarıgül'den iddialara yanıt: Benim müdahalem olmadı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı Mustafa Sarıgül, "İstanbul adaylarını Sarıgül, belirledi. Sarıgül, İstanbul'da partiyi ele geçirdi" şeklindeki haber ve yorumlara cevap verdi.


Whatsapp ile paylaş
Sarıgül'den iddialara yanıt: Benim müdahalem olmadı

Sarıgül'den iddialara yanıt: Benim müdahalem olmadı

CHP PM, 13 saatlik maratonun ardından başta İstanbul olmak üzere 81 il ve ilçe adaylarını netleştirdi. İstanbul'da mevcut belediye başkanlarının büyük çoğunluğunu değiştirerek yeni yüzlerle sandığa gidilmesi kararı tartışmaları da beraberinde getirdi.

''İSTANBUL ADAYLARINI SARIGÜL BELİRLEDİ''

CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı Mustafa Sarıgül, "İstanbul adaylarını Sarıgül belirledi. Sarıgül, İstanbul'da partiyi ele geçirdi" şeklindeki haber ve yorumlar hakkında sessizliğini bozdu.

''TAKDİR GENEL BAŞKANIN''

İstanbul'daki ilçeleri kendisinin belirlediğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Sarıgül, "Bu haber ve yorumlar konusunda bir bilgi kirliliği var. Benim Beşiktaş'ın dışında bir önerim olmadı. Onun dışındaki adayların benimle ilgisi yok. Her şey Genel Merkez'in ve Genel Başkan'ın takdiridir" dedi.

''UYARIDA BULUNDUM''

Beşiktaş'ta Mehmet Karlı'nın adaylığını önlediğine ilişkin haberler hakkında ise Sarıgül, "Beşiktaş'a Mehmet Karlı ismi geçti. Karlı, Galatasaray yönetim kurulu üyesi. Ben de Galatasaraylıyım. Ama bir Galatasaray yönetim kurulu üyesi Beşiktaş'ta olamaz uyarısında bulundum. Yoksa şahsına bir şey demiyorum. Kendisini iyi tanıyorum. Çok saygın ve değerli bir akademisyendir. Beşiktaş dışında heryerde aday gösterilebilir. Bunu kendisine de söyledim. Onun dışında benim hiçbir yere bir müdahalem olmadı" şeklinde konuştu.

ADAY ADAYLARINA ÇAĞRI

Adayların netleşmesinin ardından İstanbul'daki bütün aday adaylarına bugüne kadarki katkılarından dolayı teşekkür eden Sarıgül, "Aday adayı arkadaşlarımdan ricam şudur; lütfen çalışmalara destek versinler ve hep beraber olalım. Bu mücadele büyük bir mücadele. Bu mücadele birimizin değil hepimizin mücadelesidir. Sonuçta bu bir bayrak yarışıdır. Partimizin iktidar mücadelesidir. Bu mücadelede hepimizin el birliği yapması lazım. Omuz omuza olursak önce yerelde, sonra genelde iktidar olacağız. Ben buna inanıyorum. Gün birlik olma günüdür" çağrısında bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir