taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6695
Euro
7.3024
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.159
Bitcoin
46489.48

Sarıgül'ün Ataşehir mitingi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sarıgül bugün Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı'nda partililere seslendi.


Whatsapp ile paylaş

Sarıgül'ün Ataşehir mitingi

Sarıgül'ün Ataşehir mitingi

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, Ataşehir'deki Deniz Gezmiş Parkı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "​30 Mart akşamından sonra Mustafa Sarıgül olarak, Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bu konuyu konuştum. Kendisinden de partim adına gerekli desteği aldım. 2B'ler, orada kim oturuyorsa o yurttaşımıza inşallah sembolik bir rakamla usulen satılacak. Aksi takdirde evinizden, yuvanızdan komşularınızdan gidersiniz" diye konuştu.

"OYUN BİTTİ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş'ın, önümüzdeki 5 yılda 625 kilometre metro yapacağını söylediğini belirten Sarıgül, "Demokrasi anlayışınız varsa, demokrasiye inanıyorsanız o afişleri hemen oradan toplayın. Adama sorarlar, sen 20 yılda 66 kilometre metro yaptın, şimdi diyorsun ki 5 yılda 625 kilometro metro yapacağım. Yutmazlar, yemezler, oyun bitti... " değerlendirmesinde bulundu.

Toplu ulaşım ve toplu taşımanın sosyal demokratların işi olduğunu savunan Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İstanbul'un iki yakasında ulaşım hattı çevresini imara açtılar. İstanbulumuz'u hesapsız imara açanlar belediyeci olamaz, mimar olamaz, şehirci hiç olamaz. İstanbul'u bu kafayla yönetemezler. İstanbul'da önceliğimiz ulaşımdır, depremdir, doğru şehirleşmedir. Bizim için İstanbul'un öncelikleri önce insandır."

İNTERNET DÜZENLEMESİ YORUMU

Mitinge katılan gençlere seslenen Sarıgül, "Ne yazık ki internetinizi 'ileri demokrasi' diye yola çıkanlar kesiyor. İnternetinizi kesiyorlar" uyarısında bulundu.

Geçmişte olan yolsuzlukların hepsinin yargılandığını şimdi ise yolsuzluğa dava açan savcı ve hakimlerin yargılandığını öne süren Sarıgül, "Hakkın ve hukukun olmadığı yerde barış olmaz. Barışın olmadığını yerde huzur olmaz. Ayrımsız, ötekisi olmayan bir İstanbul için yollardayız. Hiçbir endişeniz olmasın. Bu yol, hak yoludur, bu yol hukuk yoludur, bu yol enerji yoludur, bu yol ulusal birlik yoludur" şeklinde konuştu.

"İSTANBUL'DA SİZİN DOĞRULARINIZ DÖNEMİ BAŞLIYOR"

İstanbul'da, bilimin, çevrenin doğanın arzu etmediği hiç bir projeye imza atmayacaklarını belirten Sarıgül, sözlerini şöyle tamamladı;

"İstanbul'da bizim doğrularımız dönemi başlamıyor. İstanbul'da sizin doğrularınız, kentin doğruları dönemi başlıyor. İstanbul artık Ankara'dan yönetilmeyecek. İstanbul, İstanbul'dan yönetilecek. Sarıgül, 15 sene Şişli belediye başkanlığı yaptı, hiç bir problem yok. Sarıgül ne zaman büyükşehire aday oldu, oylar yüzde 35'e geldi, problem yok, 38'e geldi bir şey yok. Ne zaman 40'ı geçti heyecanlanmaya başladılar."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir