taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7099
Euro
7.3476
Altın
1677
Borsa
96138.28
Gram Altın
362.062
Bitcoin
46471.51

Sarıgül'ün yumruk attığı başkan yeniden aday olamayacak

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday listelerinin henüz kesinleşmemiş olması nedeniyle gergin anlar yaşanıyor. Bu gerginliğin nedenlerinden biri de Bakırköy. Mevcut başkan Ünal Erzen, Sarıgül'ün koyduğu şerh nedeniyle aday gösterilmeyecek.


Whatsapp ile paylaş
Sarıgül'ün yumruk attığı başkan yeniden aday olamayacak

Sarıgül'ün yumruk attığı başkan yeniden aday olamayacak

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), dün kesinleşmemiş olan belediye başkan aday adaylarını son kez değerlendirdi. Çok sayıda ilçenin belediye başkan adayları belli oldu.

SARIGÜL'ÜN YUMRUK ATTIĞI BAŞKAN GİTTİ

İstanbul'da Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy'ün adayları henüz netleşmedi. Bülent Kerimoğlu'nun Bakırköy'den aday gösterilmesi uygun görüldü. Toplantının ardından da Bülent Kerimoğlu'nun adı adaylık için kesinleşti. 

Mustafa Sarıgül'ün İstanbul adaylarının belirlenmesinde söz sahibi olduğu biliniyor. Sarıgül, geçtiğimiz günlerde "CHP 'nin Bakırköy Belediye Başkan Adayı kim olacak" soruna verdiği "Ben Kimin olmayacağını biliyorum. Kimin olacağına ben karar veremem" yanıtıyla, Erzen'in tekrar aday gösterilmeyeceği sinyali vermişti. 

Sarıgül'ün Ateş Ünal Erzen'i yumrukladığı anlar

'ATEŞ ÜNAL BENİM KIRMIZI ÇİZGİMDİR'

Mustafa Sarıgül'le Ateş Ünal Erzen arasındaki gerilim 2005 yılına dayanıyor. 29 Ocak 2005 yılındaki CHP kurultayında dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal'a rakip olan Sarıgül, kurultayda tartışma sonrasında Erzen'e yumruk atmıştı. Sarıgül, Erzen için "Erzen bana tuzak kurdu. Hayatımı kararttı. O kurultayda beni sinirlendirip, tahrik etti. Bu hareketi siyasette 10 yılıma maloldu. Ondan hesap soracağım. Ateş Ünal benim kırmızı çizgimdir" ifadelerini kullanmıştı.

Sarıgül'ün yumruk attığı başkan yeniden aday olamayacak

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir