taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.567
Euro
7.238
Altın
1615.52
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.513
Bitcoin
42250.66
fuzulev

Savcı Adnan Çimen: İddialar tamamen asılsızdır

Selam Terör Örgütü soruşturmasını başlattığı ve 7 bin kişiye yakın kişinin telefonunu dinlettiği iddia edilen savcı Adnan Çetin sessizliğini bozarak 'İddialar tamamen asılsızdır' dedi.


Whatsapp ile paylaş

Savcı Adnan Çimen: İddialar tamamen asılsızdır

Savcı Adnan Çimen: İddialar tamamen asılsızdır

Bugün iki gazetenin manşetinde yer alan "Selam Terör Örgütü" soruşturmasını başlattığı ve 7 bin kişiye yakın kişinin telefonunu dinlettiği iddia edilen savcı Adnan Çimen, sessizliğini bozdu.

'BENİM BÖYLE BİR LİSTEDEN HABERİM YOK, TAMAMEN ASILSIZDIR'

Savcı Adnan Çimen, dinlemelerle ilgili olarak yaptığı açıklamasında, "İddialar tamamen asılsızdır, gerçeği yansıtmamaktadır. Yasadışı herhangi bir işlem yapılmamıştır. İddia edilen soruşturmanın 2011 yılında yapıldığı belirtiliyor. Ben o dönemde özel yetkili mahkemelerde 1,5 yıl savcı olarak çalıştım. Ancak 2011'den beri aradan çok uzun süre geçti. Bana sayın Başbakan ve çevresindekilerin isimlerinin bulunduğu dinleme talebi iletilmemiş ve tarafımdan da mahkemeden böyle bir talepte bulunulmamıştır. Benim böyle 7 bin kişilik bir dinleme listesinden haberim yok. Detaylı açıklama ihtiyaç duyulursa daha sonra yapılacaktır." ifadelerini kullanarak iddiaları yalanladı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir