taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9336
6.545
1494.1
94719.01
284.238
49103.36

SEAT’tan kış ayları için 4 öneri

SEAT, soğuk kış günlerinde otomobil camlarındaki buğuyu giderme, klima sistemini doğru şekilde kullanma gibi konularda tavsiyelerde bulunuyor.

Haber Merkezi | 07.02.2019 - 08:40..
Whatsapp ile paylaş
SEAT’tan kış ayları için 4 öneri

Kış aylarının gelmesiyle yayılan soğuk hava dalgası, aracımızın camlarının buğulanması gibi durumlara neden oluyor. SEAT Aerodinamik mühendisleri, soğuk havada aracınızı kullanırken daha fazla konfor ve güvenlik için önemli tavsiyelerde bulunuyorlar.

CAMLARIN BUĞUSUNUN GİDERİLMESİ

Aracınızın dışındaki düşük sıcaklık ile içindeki daha yüksek sıcaklık arasındaki fark, camların buğulanmasına neden oluyor. Bu durumla, klimayı sonuna kadar açmanız ve hava ızgaralarını camlara ve ön cama doğru çevirmeniz gerekiyor.

SEAT’tan kış ayları için 4 öneri

OTOMOBİLİ DOĞRU KIŞLIK KIYAFETLERLE KULLANMA

Eldivenler, paltolar ve atkılar araç sürücüsünün hareket özgürlüğünü kısıtlayıp, güvenlik riski oluşturabiliyor. Eldiven takmak, ellerde bir his kaybına neden olabileceği için sadece çok düşük sıcaklıklar gibi olağanüstü durumlarda tavsiye ediliyor.

SEAT’tan kış ayları için 4 öneri

İDEAL SEYAHAT SICAKLIĞI

İdeal seyahat sıcaklığı 21.5 derece yani ‘konfor sıcaklığı’ olarak adlandırılıyor. Klima kumandasının ‘otomatik’ ayarı aracınızın içindeki sıcaklığı otomatik olarak düzenleyip, dengeli bir ısı dağılımı sağlıyor. Sıcak havanın yarısı ayaklarınızın yanından yaklaşık 40 derecede sıcaklıkla gelirken, bedeninizin üst kısmına ve başınıza ulaşana kadar soğuyor.

Bedenin üst kısmı aşırı derecede sıcakken aracınızı kullanmak, uyku sersemliğine neden olabiliyor. İç mekan sıcaklığı 35 derece iken araç kullanmak, kanınızda 0.5 g/l alkol seviyesiyle araç kullanmaya benziyor.

SEAT’tan kış ayları için 4 öneri

EKSTRA MALİYET OLMADAN ISITMA

Klimayı kapatıp fan ile aracın ısıtılması, fazladan yakıt veya su tüketimine neden olmaz. Bunun nedeni, motorda üretilen sıcak suyun ısıtma için kullanılması ve motora daha düşük bir sıcaklıkta dönmesi, aslında bu motor radyatörü için de yarar sağlıyor.

SEAT’tan kış ayları için 4 öneri

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir