taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6217
Euro
7.3012
Altın
1587.22
Borsa
89643.71
Gram Altın
338.031
Bitcoin
41854.73

Sedefçi: DSP'den aday oldum ama hala CHP'liyim

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, DSP Genel Başkanı Masum Türker ile görüşme yaptıklarını ve görüşme sonrasında liste için yetki aldığını söyledi.


Whatsapp ile paylaş

Sedefçi: DSP'den aday oldum ama hala CHP'liyim

Sedefçi: DSP'den aday oldum ama hala CHP'liyim

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP’den belediye başkan adayı gösterilmemesinin ardından partisinden istifa ederek DSP’ye geçeceğini açıklamıştı. Sedefçi, başkanlık makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, DSP’den liste için yetki aldığını ifade ederek, Seçim Kurulu Başkanlığı’na listeyi verme adına yetkisi olduğunu belirtti.

''RESMEN EDİRNE'YLE DALGA GEÇTİLER''

Sedefçi, CHP’nin başvuru yapan 7 kişiyi değil, daha önce 2004 yılında AK Parti için çalışan birini aday gösterdiklerini öne sürerek, "Resmen Edirne ile dalga geçtiler. Demokrasinin yapı taşı olan CHP’de yanlış bir ismi aday gösterdiler. Ben DSP adayı olarak başvuracağım Edirne’de dürüstlük, şeref onur kazanacaktır. Ben halktan birisiyim, ben tepeden inme gelmedim. Emeğimle, alın terimle buralara geldim. Bize 20 yıl güvendiler, biz onları mahcup etmeyeceğiz" ifadelerini kaydetti.

"İSTİFAMIN ARDINDAN CHP'DEN YETKİLİLER ARADI"

CHP’den istifa etmesinin ardından CHP Genel Merkezi’nden birkaç yetkilinin kendisini aradığını söyleyen Başkan Sedefçi, "Ancak isim vermeyeceğim. Anlattım, bu konuda net bir cevap vermediler. ’Biz böyle bilmiyorduk’ dediler. Bundan bir ay önce poster siparişi vermiş. Arabasını giydirmek için sipariş vermiş. Edirne’yle dalga geçerek, ’adayım Sedefçi’ diyerek bizimle oynamış. Bu adam tezgahı hazırlamış.''

''BEN HALA CHP'LİYİM''

''Ben CHP’ye üzülüyorum. Ben hâlâ CHP’liyim. Geçici bir süre için ihanete ve namussuzluğa karşı istifa ettim. Ailem, CHP üyesi olarak hayatına devam ediyor. Benim hesabım CHP’yle değil, bu adamla. Edirne’de çok iyi tanınan ve hiç de iyi tanınmayan birini sandığa gömeceğiz" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir