taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3854
6.1242
1220.685
91686.35
211.555

Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi iptal edildi

Projenin yerine metro ve hafif raylı sistemi yapılacak.

AA | 14.11.2017 - 13:17..
Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi iptal edildi

Küçükçekmece Belediyesi yanındaki Zemin Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi'ni denetleyen ve yetkililerden bilgi alan Uysal, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi iptal edildi

YAPILSAYDI 15 KİLOMETRE İNŞA EDİLECEKTİ

Küçükçekmece için önemli kararlar aldıklarını dile getiren Uysal, eski Küçükçekmece Belediye Binası'nın bulunduğu yerden, yani Sefaköy'den Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'na kadar sürecek 15 kilometrelik havaray sisteminin projesi ve ihalesinin yapıldığını hatırlattı.

Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi iptal edildi

"VATANDAŞLARIN ŞİKAYETLERİ DİKKATE ALINARAK İPTAL EDİLDİ"

Havaray insanlara çok cazip gelse de projelendirip ihalesi yapıldıktan sonra özellikle Sefaköy bölgesindeki esnaf ve vatandaşın çok ciddi rahatsızlığı olduğunu anlatan Uysal, "Havaray, dar bir alandan geçmek zorunda kalacağı için kamulaştırma olacağı, binaların önünden geçeceği için görüntü kirliliğine yol açabileceği şeklinde şikayetler aldık. İlçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın bu rahatsızlıklarını dikkate alarak, her ne kadar maliyet biraz artmış olsa bile artık havarayı iptal ediyoruz. Onun yerine metro ve hafif raylı sistemi hayata geçiriyoruz. O projeyi revize edip kısa zamanda buranın yeniden ihaleye çıkmasını sağlayacağız. Metro ve hafif raylı sistemin özellikle Beşyol bölgesinde metro olarak geçmesi gerekir. Orada hem Büyükşehir adına ciddi bir kamulaştırma yükü hem de vatandaşımız adına onları rahatsız edici bir yapı vardı. Gerekirse daha sonraki yerlerde işi hızlı ve çabuk bitirme adına bazı yerlerde yol üstünde, bazı yerlerde ise yol altında yapılacak. Bunun örnekleri var. Daha önce Aksaray- Esenler ve Vezneciler- Sultançiftliği'nde olduğu gibi. İnşallah yeni bir planlama ile bunu yapacağız."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir