taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

Şırnak'ta şehit olan askerlerin ailelerine acı haber ulaştı

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerleri haberi ailelerine verildi.

AA | 01.06.2017 - 03:07..
Whatsapp ile paylaş

Muhabere Yüzbaşı İlker Acar'ın (37) şehadet haberi annesi ile eşine bildirildi.

Babası Süleyman Acar'ı 10 yıl önce kanserden kaybeden şehidin, Balıkesir merkez Karesi ilçesi Paşaalanı Mahallesi'nde yaşayan annesi Nurdane Acar'a acı haber İlçe Kaymakamı Abdulkadir Demir ve askeri yetkililer tarafından verildi.

Büyük Türk bayrağı asılan şehidin annesinin evine yakınları ve komşuları taziye ziyaretinde bulundu.

Şırnak'ta şehit olan askerlerin ailelerine acı haber ulaştı

Hatay'da, İskenderun 51'inci Bakım Merkezi Komutanlığı Lojmanları'nda kalan şehidin eşi Gülçin Acar ise acı haberi askeri yetkililerden aldı.

Şehidin iki çocuk babası olduğu ve yaklaşık bir hafta önce İskenderun 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığından Şırnak Şenobay Tugay Komutanlığına atandığı öğrenildi.

Şehit Yüzbaşı İlker Acar'ın naaşının Balıkesir'de toprağa verileceği belirtildi.

ŞEHİT BİNBAŞI KORAY ONAY

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Binbaşı Koray Onay'ın Çanakkale'deki babaevinde yas var.

Şehit Onay'ın Gelibolu ilçesinde yaşayan annesi Nahide ve babası Sinan Onay'a şehadet haberi Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı yetkilileri tarafından verildi.

Acı haberin duyulmasının ardından eve gelen şehidin yakınları, Onay'ın ailesine taziyelerini iletti.

Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı da evin önüne taziye çadırı kurdu.

Kuzey ve Ece isminde iki çocuk babası olan Binbaşı Koray Onay'ın eşi Pınar Onay'ın Ankara'da ikamet ettiği öğrenildi.

Şehidin naaşının Gelibolu İlçe Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.

ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın Sakarya'da yaşayan annesinin evinde yas var.

Şehidin Serdivan ilçesi Vatan Mahallesi'nde ikamet eden annesi Hamide Çoban, oğlu Aydoğan Aydın'ın şehadet haberini öğrendi.

Şırnak'ta şehit olan askerlerin ailelerine acı haber ulaştı

Haberi alınca fenalaşan Hamide Çoban, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Bir süre hastanede tedavi gören anne Hamide Çoban, tekrar evine getirildi.

Daha sonra eve gelen şehidin yakınları, anne Hamide Çoban'a taziyelerini iletti.

Evin önünde taziye çadırı kuruldu, 112 Acil Servis ekipleri ve ambulans hazır bekletildi.

ŞEHİTLER, PİLOT ÜSTEĞMEN KESİKBAŞ VE UZMAN ÇAVUŞ İNCEKAR

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Pilot Üsteğmen Abdulmuttalip Kesikbaş ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar'ın Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaşayan ailelerine acı haberler ulaştı.

Şehit Kesikbaş'ın, Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan annesi Halime Kesikbaş'a şehadet haberini, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Ergül ve askeri yetkililer verdi.

Olayın duyulması üzerine şehidin annesinin evi ile sokağa Türk bayrakları asıldı.

Kesikbaş'ın eşinin 8 aylık hamile olduğu, babasının ise bir süre önce vefat ettiği öğrenildi.

Şehit İncekar'ın Tekke Mahallesi'nde yaşayan annesi Nurdane ve babası İsmail İncekar'a acı haber Belediye Başkanı Kargı, İlçe Emniyet Müdürü Ergül ve askeri yetkililer tarafından verildi.

Askerlere sarılarak ağlayan acılı anneye sağlık ekipleri müdahale etti.

Evli ve iki çocuk babası şehit İncekar'ın babaevine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

Merzifon Belediye Başkanı Kargı, yaptığı açıklamada, bir ilçede iki şehit acısını yaşamanın son derece zor olduğunu belirterek, şehit ailelerine başsağlığı diledi.

ŞEHİT ALBAY GÖKHAN PEKER

Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker'in Çatalca Ferhat Paşa Mahallesi, Ferhat Paşa Caddesi'ndeki evine yakınları ve komşuları akın etti. Şehidin oturduğu bina ve sokaktaki evler Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin evine gelen Merkez Komutanlığı'nda görevli bir albay aileye acılı haberi verdi. Ayrıca, şehidin oturduğu bina önünde toplanan mahalle sakinleri ve yakınlarına hocalar tarafından Kuran okunduğu görüldü

1 GÜN ÖNCE İZİNDEN DÖNMÜŞ

Nakkaş Mahalle muhtarı Zafer Öztürk, "Gökhan Albayımız yakınımız olur zaten, iyi biriydi kendileri. Jandarma Komutanımızın aramasıyla haberi aldık. Daha sonra, Belediye Başkanımız aradı. İnanmamıştım ama daha sonra netleşince köy haklı olarak, Çatalca olarak bu konuda çok üzüldük yıkıldık. Daha yeni izne gelmişti. Salı günü köyümüze gelmişti, görüştük kendisiyle uğurladık. Bu akşam da şehit haberi geldi, yıkıldık." dedi.

ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUT

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Türkiye'nin ilk kadın jandarma karakol komutanlarından Jandarma Yarbay Songül Yakut'un (41) ailesine acı haber ulaştı.

Malatya'nın Akçadağ ilçesi Ören Mahallesi'nde yaşayan anne Sebahat Yakut'a şehadet haberini sağlık ekipleri nezaretinde Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan ve askeri yetkililer verdi.

Acılı anne kızı Yarbay Solmaz'ın şehadetine inanamadı haberi

Kızının şehit haberini alan anne, gözyaşlarını tutamayarak ağıt yaktı. Jandarma ekipleri tarafından şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Yakut'un Ören Mahallesi'ndeki evi annesi için geçen yıl yaptırdığı ve tarla işlerinde işçilerle beraber çalıştığı öğrenildi. Babası Seydi Yakut'u küçük yaşlarda kaybeden ve bekar olan şehidin 4 kardeşinin olduğu, hepsinin il dışında yaşadığı belirtildi.

Songül Yakut'un şehit olmadan saatler önce annesiyle tarlada kullanmak için alacakları çim makinesiyle ilgili telefonda görüştüğü de ifade edildi.

Şehidin naaşı Malatya'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir