taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7309
Euro
7.3195
Altın
1663.51
Borsa
94182.66
Gram Altın
359.785
Bitcoin
48564.55

Selçuk Yöntem fotoğrafını kullanan cafeye dava açtı

Selçuk Yöntem, yemek yerken çekilen fotoğrafını reklam için kullanan Türk fast food zincirine tazminat davası açtı.


Whatsapp ile paylaş

Selçuk Yöntem fotoğrafını kullanan cafeye dava açtı

vergi.jpg

Sevilen Yarışma programı "Kim Milyoner Olmak İster"in sunucusu, ünlü tiyatrocu Selçuk Yöntem, izinsiz fotoğrafının kullanılmasına karşı savaş açtı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan davanın dilekçesine göre birçok şubesi bulunan Bambi Cafe, mönülerinde, ev ve işyerlerine dağıtılan broşürlerinde ve magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni mecmuasında izin alınmadan Yöntem'in fotoğrafını kullandı.

UYARILARI DİKKATE ALMADILAR

Dilekçede "Yöntem, milyonlar teklif edilse dahi asla bu reklam kampanyasında yer almayı kabul etmeyecek. Twitter'da yapılan alaycı yorumlar nedeniyle de çok üzüldü. Bambi Cafe ve noterden bir ihtarname çekilerek hukuka aykırı eylemlerine son verilmesi isteği dikkate alınmadı. Yöntem de açacağı davaya delil olması için mahkeme aracılığıyla Bambi Cafe'nin Taksim ve Balmumcu şubelerinde tespit yaptırdı. Yemek yerken çekilen fotoğraf, Yöntem'in daimi müşteri olduğu imajını uyandırarak şöhretinden faydalanmayı amaçlıyor" denildi.

Selçuk Yöntem fotoğrafını kullanan cafeye dava açtı

KARİYERİNE VE İMAJINA ZIT

Yöntem kariyeri ve imajı ile zıt olduğunu söylediği reklam kampanyası için 300 bin maddi, 100 bin manevi olmak iizere toplam 400 bin lira tazminat talep ediyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir