taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.934
6.6105
1282.15
94350.18
244.658

Sevan Nişanyan okurunu mahkum ettirdi

'Düşünce özgürlüğü' diyerek Peygambere hakaret eden Nişanyan, okurunu mahkum ettirdi...

24.05.2013 - 11:17..
Whatsapp ile paylaş
Sevan Nişanyan okurunu mahkum ettirdi

Sevan Nişanyan okurunu mahkum ettirdi

Blogundaki yazısıyla, Hz. Muhammet'e hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıl 45 gün hapis cezasına çarptırılan yazar Sevan Nişanyan'ın da bir okurunu mahkûm ettirdiği ortaya çıktı.

'İRAN'A GİDİN SİZ SİZİ İRAN BESLİYOR'

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, yazar Sevan Nişanyan, 29 Ekim 2009'da Taraf gazetesindeki köşesinde, ' Atatürk 'ün Gençliği Hitabesi' başlıklı bir yazı yazdı. Bu yazıya tepki gösteren, Giresun 'un Bulancak ilçesinde yaşayan Erdinç Kalafat, Nişanyan'a e-mail yolladı. Kalafat, e-mail'inde Nişanyan'a, " İran 'a gidin siz, sizin gibileri İran besliyor" dedi. Neyzen Tevfik'e ait olduğu iddia edilen bir şiiri de mesajına ekleyen Kalafat, "Amerikan köpekleri, dürzüler" diye de yazdı.

HAKARET SUÇLAMASIYLA DAVA

Bu e-mail üzerine Nişanyan suç duyurusunda bulundu ve Kalafat hakkında, 'hakaret' suçlamasıyla Selçuk Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Kalafat, savunmasında, "İleti yanlışlıkla kendisine gitmiştir. Özür diliyorum" dedi. Nişanyan şikâyetinden vazgeçmedi. 2 Şubat'taki duruşmada mahkeme, Kalafat'a Nişanyan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 6 bin 80 TL para cezası verip, erteledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir