Petrol
88.83
2.14%
Euro
19.5646
0.86%
Dolar
18.6312
0.00%
Altın
1.076
1.52%
Borsa
5046
1.38%
Bitcoin
321.504
0.45%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Anadolu'nun özeti Kütahya

  Her yöresi farklı güzellikler ve zenginlikler barındıran Anadolu'da Kütahya bu değerlerin tamamını bünyesinde barındırır.
  • 08.06.2016 - 15:46
  Anadolu'nun özeti Kütahya

  Skylife Dergisi'de yer alan gezi yazısında Kütahya ile ilgili bilgilere yer verildi. Hititler ile başlayıp Frig, Roma, Bizans ve Türk uygarlıklarının izleriyle yoğrulmuş bir kültür kenti Kütahya. Bu kültürün halen yaşanıyor olması da Kütahya’yı farklı ve çekici kılan bir özellik. İşin içine yörenin zengin doğası da girdiğinde Kütahya mutlaka görülmesi, bilinmesi ve yaşanması gereken bir vaha oluyor.

  Anadolu nun özeti Kütahya #1

  YÜZYILLARIN GELENEĞİ ÇİNİ VE PORSELEN

  Kütahya denilince kuşkusuz akla ilk gelen çinisi ve porseleni. Yörede porselenin ve çininin geçmişi Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin öncesine, Bizans zamanına kadar uzanıyor.

  Anadolu'nun özeti Kütahya-Foto Galeri

  Yüzyılların birikimi, usta ellerde yaşayan bir gelenek olarak günümüzde de devam ediyor. En güzel örnekleri görmek istiyorsanız Kütahya Porselen Fabrikası’ndaki müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

  Anadolu nun özeti Kütahya #2

  İÇMELER VE KAPLICALAR

  Kütahya termal turizm için gidilebilecek en doğru adreslerden. Farklı hastalıklara iyi gelen değişik özelliklerdeki yer altı suları yakınlarında kurulan termal tesisler son derece bakımlı ve konaklama için gayet konforlu mekânlar.

  Anadolu nun özeti Kütahya #3

  Özellikle kış turizmi sevenler açısından kar yağışı altında sıcak havuzlarda yüzmek oldukça çekici. Tavşanlı, Yoncalı, Gediz ve Simav’da bol sayıda jeotermal tesis bulunuyor.

  Anadolu nun özeti Kütahya #4


  Görüş Bildir