Petrol
77.46
-2.38%
Euro
19.5908
0.01%
Dolar
18.6375
0.02%
Altın
1.071
0.91%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.496
-1.01%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Dönüşen Malaga

  Şehrin hızlı bir dinamizmle geçirdiği dönüşüm, oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş.
  • 10.06.2016 - 10:23
  Dönüşen Malaga

  Şehri ziyaret eden Inka Plegsa, Skylife Dergisi'ne bir gezi yazısı hazırlayarak Malaga'da yaşadığı tecrübeleri anlattı: Tablo, heykel ve müzelere derinden ve âdeta doğuştan meraklı biri olarak ilk önce Malaga’nın en ünlü evladı Pablo Picasso’yu ziyaret ediyorum.

  Dönüşen Malaga #1

  Doğduğu ev şehrin tarihî kalbinde; 13, Plaza de la Merced’de yer alıyor ve hemen yakınında da mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye edeceğim Picasso Müzesi bulunuyor. Pablo, çalışma hayatının çoğunu İspanya’dan uzaklarda geçirmişti ama memleketi Malaga’yı unutmamıştı.

  Malaga şehrinin hızlı değişimi-Foto Galeri

  Gölgesinde büyüdüğü görkemli Gibralfaro Kalesi ve Roma Tiyatrosu’ndaki anıları, eserlerini etkilemişti.

  ÇEKİCİ BİR DESTİNASYON

  Gurme yiyecek turları düzenleyen arkadaşım Michael Soffe’yle buluşuyorum. 26 yıldır burada yaşayan ve tam anlamıyla bir Malagalı olan Michael, şehri sanat ve kültür severler için böylesine çekici bir destinasyon yapanın ne olduğunu çok iyi özetliyor.

  Dönüşen Malaga #2

  HARİKA SOKAK ESERLERİ VAR

  Michael, “Son 10 yılda şehrin sanat çevresinde olan bitene bayılıyorum. Picasso Müzesi’nin açılışı yalnızca bir başlangıçtı. Bunu Carmen Thyssen Müzesi, Çağdaş Sanat Merkezi ve Pompidou Merkezi takip edince birçok alternatif doğdu.

  Dönüşen Malaga #3

  Ama en muhteşem getirisi Soho ve Lagunillas’daki harika sokak sanatı eserleri. Kafe ve restoranlarla dolu bu bölgeler yerli sanatçılar için popüler birer buluşma mekânı oldu. Şehrin, dünyanın dört bir yanından gelen insanlar için bu kadar hızlı bir kültür destinasyonuna nasıl dönüştüğünü anlamak hiç de zor değil.”

  Dönüşen Malaga #4


  Görüş Bildir