Euro
10.268
0.92%
Dolar
8.4972
0.92%
Altın
497.78
1.27%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
437.090
-7.89%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Fransa'nın kalbine yolculuk

  Siene Nehri'nin üzerine kurulu Paris, sadece ebeveynler için değil, aynı zamanda çocuklar için güzel bir şehir.
  • 20.05.2016 - 12:07
  Fransa'nın kalbine yolculuk

  Fransa'nın başkenti Paris, dünya tarihinde önemli bir yere sahiptir. 'Işık Şehri' olarak anılan şehrin kent alanı yaklaşık 40.000 yıldır insanlar tarafından yerleşim alanı olarak kullanılıyor.

  Fransa nın kalbine yolculuk #1

  Skylife Dergisi'de yer alan gezi yazısında Paris ile ilgili bilgilere yer verilmiş. Buna göre şehirde gezilecek en güzel yerler sıralandı.

  Paris'in en güzel şehri: Fransa-Foto Galeri

  Fransa'nın kalbine yolculuk İZLE

  BİLETLER ÖNCEDEN SATIN ALINMALI

  Cité des Enfants: Dünyadaki en ünlü çocuk müzelerinden Cité des Enfants’ta farklı yaş grupları için hazırlanmış birçok aktivite sayesinde çocuklar bilim ve teknoloji ile tanışıyor. Mekân, son derece popüler olduğundan biletleri önceden satın almakta fayda var.

  Fransa nın kalbine yolculuk #2

  ZİYARET EDİLECEK YERLER SIRALANDI

  Parc de la Villette: Bir sanayi bölgesiyken fütüristik bir parka dönüştürülen Parc de la Villette’deki oyuncaklar, Bernard Tschumi tarafından, bir çocuğun hayal gücünden faydalanılarak tasarlanmış.

  Piknik: Paris’in alametifarikası olan Eyfel Kulesi’nin altında uzanan çimlerde piknik yapabilirsiniz. Çevrede bulunan pizzacılardan birine uğradıktan sonra ayaklarınızı çimlere uzatarak bu göz alıcı yapıyı ve ziyaretçilerini sıkılmadan izleyebilirsiniz.

  Fransa nın kalbine yolculuk #3

  RENKLİ OYUNCAK TEKNELER

  Oyuncak Tekneler: Jardin de Luxembourg ve Tuileries gibi bazı parklarda birbirinden renkli oyuncak tekneler bulunuyor. Bunlardan birini kiralayabilir ve gölde yüzdürebilirsiniz.

  Fransa nın kalbine yolculuk #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir