Euro
15.4952
-0.35%
Dolar
13.6367
-0.37%
Altın
782.78
-0.26%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
698.232
-1.09%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Japon kültürünün ruhu: Kansai

  Japonya'daki Kansai bölgesi, mimarisi, doğası, kültürü ve zengin mutfağıyla keşfedilmeyi bekleyen farklı bir dünya.
  • 26.07.2016 - 15:31
  Japon kültürünün ruhu: Kansai

  Şehri ziyaret eden Hasan Mert Kaya, Skylife Dergisi'ne bir gezi yazısı hazırlayarak Kansai'de yaşadığı tecrübeleri anlattı: Kansai Havalimanı, bölgenin merkezi Osaka şehrinin dünyaya açılan kapısı. Osaka körfezinde inşa edilmiş yapay bir ada üzerinde bulunan havalimanı, Japon mühendislerinin dehasını yansıtıyor. Burada yerin altı da en az yerin üstü kadar hareketli.

  Japon kültürünün ruhu: Kansai #1

  Dilediğiniz her yere metroyu kullanarak kolayca ulaşmanız mümkün. Biz, uzun bir uçuş sonrası oluşan yorgunluğu ve bagajlarımızı göz önünde bulundurup otelimize otobüsle gitmeyi tercih ettik.

  Japon kültürünün ruhu: Kansai

  OSAKA'NIN GENEL DOKUSUNU GÖKDELENLER OLUŞTURUYOR

  Görür görmez Osaka'ya hayran oluşumuz da bu kısa otobüs yolculuğuyla başladı. Modern mimarinin ortaya koyduğu gökdelenler Osaka’nın genel dokusunu oluşturuyor.

  Japon kültürünün ruhu: Kansai #2

  KARGAŞADAN UZAK BİR ŞEHİR

  Düzenli ve geniş caddeler, uyum içinde sessizce ilerleyen bir trafik, ilk anda dikkatimizi çekiyor. Devasa nüfusuna rağmen kalabalık şehirlerdeki kargaşadan eser yok Osaka’da.

  Japon kültürünün ruhu: Kansai #3

  Mekânlar arasında bırakılan mesafeler, caddelerin her iki yönünde uzayıp giden ağaçlar ve yeşillikler, hem kente hem de insanlara nefes aldırıyor.

  Japon kültürünün ruhu: Kansai #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir