taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.711
Euro
7.349
Altın
1677
Borsa
96317.7
Gram Altın
362.162
Bitcoin
46598.63

Sibirya soğukları donduruyor: Erzurum eksi 36 derece

Doğu Anadolu Bölgesinde kar yağışının ardından Sibirya soğukları hüküm sürmeye başlarken, gece en düşük hava sıcaklığı Kars’ta eksi 35 derece, Erzurum’da da hissedilir derecesi eksi 36 derece olarak ölçüldü.


Whatsapp ile paylaş

Sibirya soğukları donduruyor: Erzurum eksi 36 derece

Sibirya soğukları donduruyor: Erzurum eksi 36 derece

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen Sibirya kökenli yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede parçalı bulutlu ve soğuk hava etkili oluyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 35, Ağrı’da 22, Erzurum ve Ardahan’da 19, Erzincan ve Iğdır’da ise 12 derece kaydedildi.

NEMLE BİRLİKTE HİSSEDİLEN SOĞUKLUK DA ARTTI

Yetkililer nemle birlikte birkaç gündür aşırı soğukların Erzurum’da daha hissedilir olduğunu belirtti. Erzurum’da hissedilir hava soğukluğunun gece saatlerinde eksi 36 derece, gündüz ise eksi 16 derece olarak belirlendiği kaydedildi.

Sibirya soğukları donduruyor: Erzurum eksi 36 derece

CADDELER, SOKAKLAR BUZ TUTTU

Öte yandan cadde ve sokakların buz tuttuğu, çok sayıda mazotlu aracın çalışmadığı Erzurum’da Atatürk Üniversitesi öğrencileri de soğuk çilesini kendi cep telefonu kameralarıyla görüntüledi. Öğrenci evlerinin buz tutan camlarını ve perdelerin camlara yapıştığı anları görüntüleyen öğrencilerden Uğur Gökhan Bozo, “Erzurum çok soğuk. Öğrenci olmak da zor burada. Öğrenci evlerinin camları buz tuttu. Fırınların camları da buz tutuyor. Bu kadar soğuk” dedi.

METEOROLOJİ'DEN VATANDAŞA UYARI

Meteoroloji yetkilileri, yüksek kesimlerde kuvvetli, alçak kesimlerde ise doğu-kuzeydoğu yönlerinden orta kuvvette rüzgar beklendiğini söylerek çığ tehlikesine karşı dikkatli olunmasını istedi. Ayrıca, bölgede sis görülebileceğini belirterek, vatandaşları don ve buzlanmaya karşı uyardı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir