taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4526
Euro
7.1821
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.053
Bitcoin
38702.56

Şii lider Mukteda El Sadr siyaseti bırakma kararı aldı

Irak'ta, Şii lider ve aynı adı taşıyan siyasi hareketin başındaki isim olan Mukteda El Sadr, siyasetten çekilme kararı aldı.

17.02.2014 - 10:46..
Whatsapp ile paylaş

Şii lider Mukteda El Sadr siyaseti bırakma kararı aldı

Irak'ın en etkili isimlerinden Mukteda El Sadr, siyasi ve sosyal alanda faaliyet gösteren tüm ofislerinin kapatılmasını istedi. Sadr, Irak'ta 30 Nisan'da yapılacak parlamento seçimlerine üç aydan az bir süre kala siyasetten çekileceğini duyurdu.

YALNIZCA DİNİ FAALİYETLER YAPACAK

Sadr, kendi internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, bundan sonra siyasetle ilgilenmeyeceklerini, parlamentoya girmeyeceklerini, kurulacak hükümetlere ortak olmayacaklarını belirtti. Sadece dini alanda faaliyet göstereceklerini belirten Sadr, siyasetten çekilme kararının gerekçesini aile, ismi ve itibarını korumak olarak açıkladı. El Sadr, siyaset alanından çıkarak tüm halkı toplu şekilde kucaklayacaklarını ve herkese eşit mesafede olacaklarını belirtti. Sadr hareketine ait medya kuruluşları kapatma kararının dışında kalacak. Sadr hareketi, halen Başbakan Maliki'nin koalisyon hükümeti içinde yer almakla birlikte hükümet ortaklarıyla sorunlar yaşıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir