taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Siirt'te kaçak avlananlara yönelik denetim başlatıldı

Siirt'te, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve jandarma ekipleri kaçak avlanmadan dönen avcılara yönelik çalışma başlattı.

10.02.2014 - 15:09..
Whatsapp ile paylaş

Siirt'te kaçak avlananlara yönelik denetim başlatıldı

Siirt Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Siirt-Eruh ve Siirt-Güçlükonak yolunda kaçak avlanmadan dönen avcılara yönelik çalışma başlattı.

30 ARAÇTA ARAMA YAPILDI

Yol kontrolü yapan jandarma ekipleri yaklaşık 30 araçta arama yaptı. Ekipler otomobil bagajında 4 çocuk taşıyan bir sürücüye de işlem yaptı. Ekipler 2 ruhsatsız av tüfeği bulunduran avcıya ve ormandan izinsiz odun kesen 2 sürücüye cezai işlem uyguladı.

AVLANMALARIN KONTROL ALTINA ALINMASI 

Av ve yaban hayvanlarının doğal yaşam ortamları ile birlikte korunmalarını, gelişimlerini, avlanmalarının kontrol altına alınması ve avcılığın düzenlenmesi gibi yetki ve sorumlulukları yerine getirmek zorunda olduklarını ifade eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Amcalar,  "Bu görev ve sorumluluklarımızı yerine getirirken doğa ve yaban hayatı insanlığın ortak malı olduğundan gerek kamu kurumları gerek sivil toplum örgütleri gerekse de vatandaşlarımızın desteği ile Şube Müdürlüğü olarak doğal yaşam ve yaban hattının hukuki savunuculuğunu yapmaktayız. Ülkemizde çeşitli çevresel etkiler ve insan baskısı nedeniyle doğal habitatlar bozulmaya devam etmekte ve nesli tehlike altında olan yaban hayvanı türlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Amacımız doğal mirasımızın bir parçası olan yaban hayvan türlerini ve onların yaşadığı habitatları korumak için tedbirler almaktır. Ülkemizin biyolojik zenginliğinin ve yaban hayatının korunması için şimdiye kadar alınan ve halen alınmakta olan tedbirler çerçevesinde bölgemizde de nesli azalmakta olan veya tükenme noktasına gelen türlerin koruma altına alınması ve vatandaşlarımızın bu konuda bilgilendirilmesi amacı taşımaktadır. Yaban hayatı bakımından çeşitliliğimiz başta dağ keçileri, oklu kirpiler, ve yırtıcı kuşlar gibi nadir canlılar bulunmaktadır." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir