taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.2404
Euro
6.8651
Altın
1574.18
Borsa
105993.65
Gram Altın
316.89
Bitcoin
53869.39

Şile Limanı 6 iskele ile güçlendirilecek

Şile Limanı'nın, yenileme ve rekreasyon projesi kapsamında 100'er metrelik 6 iskele ile güçlendirilmesi planlanıyor.

27.10.2015 - 14:03..
Whatsapp ile paylaş
Şile Limanı 6 iskele ile güçlendirilecek

s

Şile Limanı 100'er metrelik 6 iskele ile güçlendirilecek. 250 adet tekne bağlanacak limanda, balıkçı barınakları, balık satış üniteleri, fuar ve festival alanı, spor alanları, eğlence parkları ve kaykay alanları yeniden yapılacak.

6 İSKELE İLE GÜÇLENDİRİLECEK

Şile Limanı, yenileme ve rekreasyon projesi kapsamında 100'er metrelik 6 iskele ile güçlendirilerek 250 teknenin rahatlıkla barınabileceği bir liman haline getiriliyor. İlçeye 120 bin metrekarelik meydanın da kazandırılması planlanan projenin inşaatına başlandı.

Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi kapsamında balıkçı barınakları, balık satış üniteleri, sahil güvenlik binası, liman işletme binası, bakım alanları, çekek alanları, festival alanı, spor alanları, eğlence parkları, kaykay alanı, oyun tepeleri, kermes, sirkler ve fuar alanları yeniden tasarlanarak yapılacak.

Şile Limanı 6 iskele ile güçlendirilecek

PROJE 2016 YILINDA BİTİRİLECEK

Projenin 2016 yılında bitirilmesi hedefleniyor. Alan, benzerleri arasından limanı ve modern çevre düzenlemesi ile hemen ayrılırken, vatandaşlara en çağdaş ve sağlıklı koşullarda hizmet verecek şekilde inşa edilecek. Şile Meydan Projesi kapsamında etkinlik alanı 14 bin metrekare olacak. Projenin kıyı kısmında ise; restoranlar, dinlenme alanları, sosyal mekanlar ve kafeler yer alacak. Meydan kısmı 10 bin metrekare olarak tasarlanacak ve içerisinde 11 adet büfe, 2 adet kafeterya, açık ve kapalı restoran, 820 metrelik yürüyüş-koşu parkuru ile bin 100 metrelik bisiklet parkuru yer alacak.

Şile Kumbaba Plajı ile Şile Limanı arasındaki 20 hektarlık dolgu alanı ise Koruma ve Kurul tarafından onaylanan projeye göre ana meydan ve gölgeliklerden oluşacak. Özellikle yaz aylarında İstanbul'un en gözde ilçelerinden biri olan Şile'de, projenin tamamlanmasıyla birlikte turizm gelirlerinin artırılması planlanıyor. Şile, yat turizminin de merkezi olmayı hedefliyor.

GÖZDE İLÇE OLACAK

Projede ayrıca 450 araçlık otopark, 21 otobüs alanı ve 50 bisiklet alanı bulunacak. Dubalı yaya yolunun da yer alacağı projede Kumbaba Plajı kısmında ise soyunma kabinleri, kafeterya, gözetleme kuleleri bulunacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Şile, atıl durumda bulunan mevcut doldurulmuş alan yerine burada yaşayanların ve ziyaretçilerinin keyif alacağı, yeni ve eşsiz bir turizm alanı daha kazanacak.

Şile'nin yapılacak projeyle İstanbul'un en gözde ilçesi olacağını belirten Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, "İstanbul'un turizm merkezi olacağız" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir