taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4806
6.19515
1203.889
92708.56
212.024

Sinan Oğan Başbakan Yıldırım'ı protesto edenleri susturdu

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Kahramanmaraş'ta partililere hitap ederken, Başbakan Binali Yıldırım'a yönelik protestoları susturdu.

İHA | 04.06.2016 - 01:03..

Büyük kurultay belirsizliğinin sürdüğü MHP’de, Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, il ve ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. 19 Haziran’da yapılması beklenen kurultay öncesi Kahramanmaraş’ta partililerle bir araya gelen Sinan Oğan, MHP ile seçmenleri arasında yaşanan küskünlüğü ortadan kaldıracağını söyledi.

SİNAN OĞAN, BAŞBAKAN’I YUHALATMADI

Kahramanmaraş’ta bir otelin konferans salonunda düzenlenen toplantıya katılan Sinan Oğan, konuşması sırasında destekçileri tarafından Başbakan Binali Yıldırım’a yönelik tepkinin önüne geçerek, “Başka bir partinin genel başkanı da olsa bu ülkenin başbakanıdır, makama saygılı olmak zorundayız. Hiç kimseye yakışıksız bir ifadede bulunmayacağız” dedi.

14 senenin birikmiş dertlerini yüreklerinde taşıdıklarını ifade eden Oğan, “Bizim genel başkanımız Yargıtay’ı takmıyoruz diyor. Herkes kendine göre bu ülkede bir hukuk oluşturursa, herkes anayasayı, mahkemeleri, hukuku takmazsa bu ülkede adaleti nasıl sağlarız” diye konuştu.

OĞAN, ALMANYA’YA SERT ÇIKTI

Almanya’ya tepki gösteren Oğan, “Almanya parlamentosunda o soykırımcı millet olarak, tarihin kara sayfasında yerini alan Almanlar, kendi suçlarına ortak almak için bizi de soykırımcılıkla suçluyorlar. Bu memleketin sorunlarını konuşacağız. Bundan sonra susarak, oturarak muhalefet yapma devri kapanmıştır. Bundan sonra Anadolu’yu karış karış gezme dönemi, siz ülküdaşlarımla yürüme dönemi başlamıştır” ifadelerini kullandı.

"PKK’LILAR DİĞER PARTİLERE DE SIZMIŞLAR"

Mecliste PKK’lıların diğer partilere de sızdığını öne süren Oğan, konuşmasının sonunda ise, “Mecliste PKK’lıların gerisinde durmak, onlardan sonra son sırada oturmak hiçbir ülkücünün vicdanen kabul etmediği bir şeyse, Avrupa Türklüğünün de oy oranı olarak PKK’nın gerisinde kalması kabul edilebilir bir durum değil. Mecliste PKK’lılar var. PKK’nın mecliste bir siyasi uzantısı var. Ancak bu PKK’lılar, bu bölücüler sadece HDP’de yok diğer partilere de sızmışlar” diye konuştu.

"TERÖRLE MÜCADELE, SİYASİ DEĞİL, MİLLİ MESELEMİZ"

Terörle mücadelenin siyasi bir mesele değil, milli bir mesele olduğunu belirten Oğan, "Terörle mücadelede samimi bir duruş gösterirse, sonuna kadar terörle mücadelesini bu devletin AKP'nin demiyorum. Bu devletin terörle mücadelesini destekleyeceğiz. Bu bizim siyaset meselemiz değil, bu bizim milli meselemizdir. Milli meseleleri asla siyasete alet etmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)