taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.884
6.52
1489.95
94137.22
281.559
47067.87

Sınava giren torununa aldığı suyun içinden alkol çıktı

Sınava girecek torunu için tekel bayiden su alan dede, su şişesinin içinde alkol olduğunu anlayınca bayiden ve firmadan şikayetçi oldu.

İHA | 12.06.2019 - 10:18..
Whatsapp ile paylaş
Sınava giren torununa aldığı suyun içinden alkol çıktı

Üstün zekalı öğrencilerin seçildiği Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) genel yetenek sınavına girecek olan ilköğretim 2’nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki İstanbul Masal Oktay, sınavdan önce dedesinin tekel bayiden aldığı suyu içti. Hiç açılmamış olduğu öne sürülen sudan bir yudum alan Masal Oktay’ın hemen tükürdüğünü söyleyen dedesi Hayrettin Avcı, torununa aldığı su şişesinin içinde alkol olduğunu iddia etti.

Yaşanan olayın ardından gerekli yerlere şikayette bulunduğunu belirten dede Hayrettin Avcı, bayiye ve aldıkları suyun firmasına maddi ve manevi dava açacağını ifade etti.

Sınava giren torununa aldığı suyun içinden alkol çıktı VİDEO

"SUYU KOKLADIĞIMDA RAKI KOKUYORDU"

Torununun çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve üstün zekalı öğrencileri belirlemek için yapılan sınavın ilkini geçtiğini belirten Hayrettin Avcı, 24 Mayıs tarihinde torununu bu sefer de BİLSEM Genel Yetenek Sınavı'na götürdüğünü söyledi.

Hayrettin Avcı, “Giderken çarşıdan bir bayiden ünlü bir marka su aldım. Sınava girerken suyu torunuma verdim. Torunum içeri girdiğinde bir yudum su almak için öğretmeninin yanında açmış. Öğretmeni de şahit, kapalı bir su. Çocuk 2 dakika sonra dışarı çıktı. Ben kapının önündeydim. Öğretmeni ‘Dedesi bu çocuğa ne verdin?’ dedi. Hocam ‘Su, bayiden aldım’ dedim. ‘Bir koklar mısın’ dedi. Suyu kokladığımda rakı kokuyordu, anason. Tabii çıldırdım. Kaymakamlığa gittim. Oradaki yazı işleri müdiresi konuyla bizzat ilgileneceğini söyledi. İlçe Tarım Müdürlüğü’ne telefon açtı. Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak o bayiye yönlendirmiş. Arkasından benim öğrendiğim kadarıyla birkaç tane daha rakılı su çıkmış.” dedi.

Sınava giren torununa aldığı suyun içinden alkol çıktı

"MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM"

Bütün yasal yollara başvuracağını ve sürecin takipçisi olduğunu ifade eden dede Hayrettin Avcı, “Şişedeki numuneyi ve fişi İlçe Tarım Müdürlüğü’ne polis nezaretinde teslim ederek ifade verdim. Firma ve bayisinden şikayetçiyim. Maddi ve manevi tazminat da açacağım. Çünkü başka çocuklar bu hale gelmesin. Benim 40 günlük torunum var. Ben tesadüfen çarşı içerisinde çocuğumla gitmiş olsaydım ve mama yapmak için suya ihtiyacım olsaydı, 40 günlük bebek nasıl anlatacaktı bunu? Hadi 8 yaşındaki tükürdü, çıktı, ‘Dede çok acı’ dedi. Ama psikolojisi bozuldu. 40 günlük çocuk ne anlatacaktı bana? Ben bayiden de firmadan da şikayetçiyim. Firmayı birkaç sefer aradım. Telefonuma çıkmadılar. İlk aradığımda çıktılar. Konuyu izah ettim. ‘Gelin ilgilenin’ dedim. Sonrasında telefon açıyorum ama cevap vermiyorlar.” diye konuştu.

Sınava giren torununa aldığı suyun içinden alkol çıktı

"PSİKOLOJİSİ ÇOK BOZUK"

Yaşanan olaydan sonra sınavlara konsantre olamayan ve psikolojisi bozulan torununu tatile gönderdiğini söyleyen dede Avcı, “Dün tatile gönderdim. Psikolojisi çok bozuk. Hatta ikinci sınava girerken de ‘Dede ben girmeyeyim’ diye çok ısrar etti. İkna ettim götürdüm. Girdi o sınava da. Ne kadar başarılı olur bilmiyorum. Olayın üstünden kaç gün geçmesine rağmen hala daha ‘Başım dönüyor’ diyor.” şeklinde konuştu.

Sınava giren torununa aldığı suyun içinden alkol çıktı

SAAT 22.00'DEN SONRA SATIŞ YASAK

Türkiye'de alkolün, saat 22.00 ile 06.00 saatleri arasında perakende olarak satılması yasaklandı. Saat 22.00'den sonra alkol satışı yapan bayilere 37 bin TL para cezası kesiliyor.

Hem satış yapmak isteyen hem de ceza almak istemeyen bazı bayiler, su şişelerinin içine alkol koyarak satış gerçekleştiriyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir