taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4694
Euro
7.1984
Altın
1621.24
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.844
Bitcoin
38390.98

Sincan metrosu açıldı - izle

Ankara trafiğine ve toplu taşıma sistemine yeni bir soluk kazandıracak Sincan-Batıkent Metrosu, hizmete açıldı.

12.02.2014 - 11:17..
Whatsapp ile paylaş
Sincan metrosu açıldı - izle

Sincan metrosu açıldı - izle

Sincan Harikalar Diyarı Anfi Tiyatro’da gerçekleştirilen törene; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı. Davetliler, resmi törenin ardından metronun ilk seferinde de yolculuk yaptı.

Sincan metrosu açıldı - izle

Sincan metrosu açıldı - izle

Sincan metrosu açıldı - izle

Sincan metrosu açıldı - izle

HAT 12 İSTASYONDAN OLUŞUYOR

Kızılay - Sincan hattı üzerinde; Batıkent, Batımerkez, Mesa, Botanik, İstanbul Yolu, Eryaman 1-2,?Eryaman 3, Devlet Mahallesi, Fatih, GOP, Törekent 1 ve OSB olmak üzere 12 istasyon bulunuyor. Batıkent’ten, Sincan Törekent’e kadar hattın uzunluğu 15.5 kilometre.

Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına başladığı metro hatları, 7 Mayıs 2011’de düzenlenen bir törenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devredilmişti. ODTÜ Metro İstasyonu’nda yapılan devir teslim töreninde metroların 2014 yılının Nisan ayında hizmete gireceği açıklanmış, ancak süreç içerisinde yapılan hızlı çalışmalarla bu tarihler öne çekilmişti.

BAŞBAKAN DEDİKODULARA SON VERDİ

Erdoğan, Fas'tayken Fatih Saraç'ı arayarak Habertürk'te Bahçeli'nin sözlerinin yer aldığı bir alt yazının kaldırılmasına ilişkin konuşmada, Bahçeli'nin Abdullah Gül'ü sürekli göreve çağırmasını da eleştiriyordu. Bu konuşma metninden "Erdoğan Gül'ün öne çıkmasını istemiyor" algısı çıktığını savunanlar çıkmıştı. Erdoğan verdiği bu pozlar söz konusu algının gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir