taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7531
6.345
1468.13
103780.58
271.566
49412.49

Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yasaya göre; sinema salon işletmecileri, sinema filmi bileti ile başka bir ürünün satışını aynı anda yapamayacak.

AA | 18.01.2019 - 13:05..
Whatsapp ile paylaş
Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak

Milli kültürün uluslararası tanıtımına katkı sağlar nitelikte olan dizi filmlerin desteklenmesi ve sinema sektörünün uluslararası alanda rekabet gücünün artırılmasını amaçlayan teklif, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

SİNEMA BİLETLERİNE DÜZENLEME

İlk seans, öğrenci, halk günü gibi gelenekselleşmiş indirimler ile okullara, meslek gruplarına, belirli yaşın üzerindeki kişilere yapılacak benzeri indirimler, işletmeciler ile filmin yapımcısı ve varsa dağıtımcısı arasında yapılacak sözleşmelerle belirlenebilecek.

Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak

TOPLU SATIŞ FAALİYETLERİNE YASAK

Ancak sinema salonu işletmecileri, filmin yapımcısı ve varsa dağıtımcısıyla yapılacak sözleşme ile belirlenecek indirimli bilet fiyatlandırmaları hariç olmak üzere, sinema biletini içeren abonelik, promosyon, kampanya ve toplu satış faaliyetleri gerçekleştiremeyecek.

Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak

BİLETLE BAŞKA BİR ÜRÜN SATILAMAYACAK

Sinema salon işletmecileri, sinema filmi bileti ile başka bir ürünün satışını aynı anda yapamayacak. Bilet ile mısır veya başka bir ürün birleştirilerek satılamayacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir