taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33345
6.0499
1338.58
101971.29
229.467

Sinema sektöründe değişikler TBMM'de onaylandı

Sinema sektöründe uluslararası rekabet gücünün artırılmasına yönelik kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi.

Haber Merkezi | 18.01.2019 - 05:46..
Whatsapp ile paylaş

Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’ndan geçti.

Teklifle, Sinema Destekleme Kurulları oluşturulacak. Kurullar sekiz üyeden oluşacak. Kültür ver Turizm Bakanlığı; sinema alanındaki etkinlik, proje ve faaliyetleri destekleyebilecek. Bakanlık sinema alanında arşiv veya müze oluşturulması amacıyla yurt içi ve yurt dışından eser veya çoğaltılmış nüshaları ve sinema ile ilgili diğer materyalleri satın alma veya bağış yoluyla temin edebilecek.

Sinema sektöründe değişikler TBMM'de onaylandı

REKLAMLAR 10 DAKİKAYI GEÇMEYECEK

Sinema filmlerinde öncesinde gösterilen reklamların süresi en fazla on dakika, fragman gösterim süresi en az üç, en fazla beş dakika olacak. Sinema filmi gösterim arası on beş dakikayı aşamaz. Reklam, fragman, film arası sürelerine uymadan gösterim yapan sinema salonu işletmecilerine, salon başına elli bin TL idari para cezası verilecek.

Öte yandan kabul edilen kanun ile birlikte sinema salonu işletmecilerinin, bilet promosyonu yapabilmeleri için yapımcılarla sözleşme imzalamaları gerekecek.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir