taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32065
6.0339
1328.45
103185.7
227.279

Sinyalin Kayıp Malezya Uçağından alındığı kesinleşti

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, alınan sinyallerin Kayıp Malezya uçağının kara kutusundan geldiğinden ''emin'' olduklarını söyledi.

11.04.2014 - 09:38..
Whatsapp ile paylaş

Sinyalin Kayıp Malezya Uçağından alındığı kesinleşti

Abbot, resmi ziyaret için bulunduğu Çin'de yaptığı açıklamada, daha önce alınan sinyaller doğrultusunda arama alanının sinyallerin geldiği bölgeye doğru daraltıldığını ancak sinyallerin gücünde bir zayıflama olduğunu ifade etti.

'KARA KUTUDAN GELDİĞİNE ÇOK EMİNİZ'

Tony Abbot, "Arama alanını daralttık ve sinyallerin kara kutudan geldiğinden çok eminiz" ifadesini kullandı.  Avustralya Başbakanı Abbott'un açıklamalarının ardından, Avustralya liderliğinde devam eden kayıp Malezya uçağını arama çalışmalarına başkanlık eden eski Avustralya Hava Kuvvetleri Komutanı Angus Houston'dan da açıklama geldi. Houston, "büyük bir gelişme olmadığını" ifade ederek, "Bana verilen bilgilere göre büyük bir gelişme olmamıştır. Bana bilgi gelince size de bilgi vereceğim" diye konuştu. 

'OKYANUS KALKANI' ARIYOR 

Güney Hint Okyanusu'nda devam eden arama çalışmalarında "Okyanus Kalkanı" isimli Avustralya gemisi, hafta başından beri, kayıp Malezya uçağının kara kutusundan gelme ihtimali olan bazı sinyaller almış, aramaya katılan uçaklar ve gemiler sinyallerin geldiği noktaya yönlendirilmişti. Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile 8 Mart'ta kaybolan Malezya Hava Yolları'na ait MH370 sefer sayılı uçaktan henüz kesin bir bilgi alınamadı. Aramalar, 12 askeri, 3 sivil uçak ve 13 gemi ile devam ediyor. 

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir