taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Şırnak Belediye Başkanı gözaltına alındı

Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadirhan ve beraberindeki 9 kişi gözaltına alındı.

02.02.2015 - 23:05..
Whatsapp ile paylaş

Şırnak Belediye Başkanı gözaltına alındı

Şırnak'ta HDP'lilerin 'Öcalan'a özgürlük' adı altında başlattığı kampanya çerçevesinde bu akşam saatlerinde Cudi Mahallesi'nde imza toplandı.

Şırnak Belediye Başkanı Serhan Kadırhan da kampanyaya katılıp imza toplarken, beraberinde HDP ve DBP il yöneticilerin de bulunduğu 8 kişi, mahalleye giden polis tarafından gözaltına alındı.

Emniyete götürülen Kadırhan ile beraberindekiler ifade verdikten sonra yaklaşık 2 saat sonra savcılığa sevk edilmeden serbest bırakıldı.

Kadırhan ile bareberindekilerin, Öcalan için başlatılan imza kampanyası ile ilgili mahkemeden toplatma kararı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi.

Şırnak Belediye Başkanı DBP'li Serhat Kadırhan ile diğer serbest kalanlar emniyet önünde toplananlar tarafından karşılandı.

Kadırhan, çözüm sürecinin yaşandığını belirterek, bu sürecin aktörü olan Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını için imza kampanyası düzenlediğini belirtti.

Kadırhan, imza kampanyasına kaldıkları yerden devam edeceklerirni söyledi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ: GÖZALTINA ALINMADI, FİADE VERMEYE GİTTİ

Valilikten yapılan açıklamada, Kadırhan'ın kendi isteği ile emniyette bir konu ile ilgili ifade verdiği ve herhangi bir gözaltı işleminin uygulanmadığı belirtildi.

Açıklamada, Kadırhan'ın gözaltına alındığına dair bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir