taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7337
Euro
7.2858
Altın
1619.52
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.644
Bitcoin
45964.19

Şırnak'ta askeri noktalara taciz ateşleri

Bölücü terör örgütü mensubu teröristler, Şırnak'ta, 48. Hudut Tugay Komutanlığı bünyesindeki iki ayrı üs bölgesi ile yolda kar açma çalışması yapan askeri ekibe taciz ateşinde bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Şırnak'ta askeri noktalara taciz ateşleri

Şırnak'ta askeri noktalara taciz ateşleri

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre; bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Şırnak'ta, Şenoba-Uludere Düğündağı Üs Bölgesi ile Berkur Tepe Üs Bölgesi arasında bulunan yolda kar açma çalışması yapan, 48. Hudut Tugay Komutanlığı Ana Üs Bölgesinden görevlendirilen bir Loder ile emniyetini sağlayan bir taktik tekerlekli zırhlı kobra aracındaki unsura, hududun 800 metre güneyinden Doçka uçaksavar silahı ile taciz ateşi açıldı. Açılan taciz ateşine, anında karşılık verildi. Bunun ardından taciz ateşleri kesildi.

Öte yandan bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist, 48. Hudut Tugay Komutanlığı Beyaz Tepe Üs Bölgesine hududun 1000 metre güneyinden 1872 rakımlı tepe bölgesinden Doçka uçaksavar silahı ile taciz ateşi açtı. Taciz ateşi, anında karşılık verilmesi üzerine durdu.

Diğer taraftan bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, 48. Hudut Tugay Komutanlığı Düğündağı Üs Bölgesine hududun 1000 metre güneyinden 2247 Rakımlı Tepe bölgesinden, Beyaz Tepe Üs Bölgesine hududun 1000 metre güneyinden 1872 Rakımlı Tepe bölgesinden Doçka uçaksavar silahı ile taciz ateşi açıldı. Yapılan silahlı saldırıya, anında karşılık verildi. Yapılan karşı ateşleri müteakip, taciz ateşleri sona erdi.

Bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ise Şırnak'ın Uludere ilçesinde, bir Kaleşnikof piyade tüfeği ve bu silaha ait bir dolu şarjör ile birlikte teslim oldu. Konuya ilişkin adli tahkikat başlatıldı.

Öte yandan DEAŞ mensubu bir terörist, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait yedi şarjör ve 180 fişeği ile birlikte teslim oldu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir