taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5829
Euro
7.277
Altın
1622.73
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.429
Bitcoin
41957.8
fuzulev

Şırnak'ta PKK taciz ateşi açtı

Şırnak Uludere İlçesi Gülyazı'daki Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmaları sürerken PKK'lı teröristler güvenlik güçlerine taciz ateşi açtı.


Whatsapp ile paylaş

Şırnak'ta PKK taciz ateşi açtı

Şırnak'ta PKK taciz ateşi açtı

Şırnak Uludere İlçesi Gülyazı'daki Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makineleri ve bu iş makinelerinin emniyetini sağlayan güvenlik güçlerine, PKK'lı teröristler, Irak tarafından roketatar ve hafif silahlar ile taciz ateşi açtı.

YAPILAN SALDIRIYA ANINDA KARŞILIK VERİLDİ

Yapılan taciz ateşine, iş makinelerinin emniyetini alan güvenlik güçleri tarafından ateşle anında karşılık verildi. Olayın ardından bir İnsanlı Keşif Uçağı ve iki adet AH-1W Kobra Taarruz Helikopteri olay bölgesine yönlendirildi.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "Türkiye-Irak hudut bölgesinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı (Gülyazı-Uludere/Şırnak) sorumluluk sahasında yer alan Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makineleri ve bu iş makinelerinin emniyetini sağlayan unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca, hududun Irak tarafından, roketatar ve hafif silahlar ile taciz ateşi açılmıştır."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir