taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5756
Euro
7.2515
Altın
1615.24
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.841
Bitcoin
41952.93
fuzulev

Sırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz

TBMM'de AK Partili milletvekillerinin saldırılarına ilişkin konuşan HDP'li Sırrı Süreyya Önder "Hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz" dedi.


Whatsapp ile paylaş
Sırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz

Sırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dün gece Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti Milletvekillerinin HDP ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekillerine saldırmasına ilişkin konuştu.

PİŞMAN OLURSUNUZ

Önder, “Hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz” dedi. Önder, konuşmalarına şöyle devam etti;

ÖZÜR DİLEYECEK

“Bir, Sayın Elitaş, bizim çocukları öne sürdüğümüzü ve terörist olduğumuzu söyledi. Bir, Sayın Elitaş gelecek, grubumuzdan kamusal alanda özür dileyecek. “Dilemeli.” demiyorum, bakın “Dileyecek.” İki, kendisinin Bakanı, Başbakanı, Cumhurbaşkanı onun bu değerlendirmesini taşımıyor olsa gerek, biz gittiğimiz her yerde terörist olarak değil seçkin, saygın, demokrat halk temsilcileri olarak muamele görüyoruz.

BİZE DEĞİL, BAŞBAKANINA SORSUN

Bu sözü bize değil, Başbakanına sorsun ‘Sen bu teröristlerle niye görüşüyorsun?’ diye. Ona göre de haysiyetli bir tavır belirlemesini diliyoruz. “Üç, çocuklara kimin ne yaptığını, kendi Başbakanının ‘Birinci gün polis burada hiçbir şey kullanmadı’ deyip ikinci gün polis kurşunuyla katledilen çocuklarımızın hesabını bir önce kendi vicdanında versin.

PİŞMAN OLURSUNUZ

Son olarak, bir daha hiçbir vekiliniz, başta kadın arkadaşlarımız olmak üzere -bu bir erkek egemen söylem değildir, bu bir yoldaşlık söylemidir, bizim de müktesebatımızı en iyi siz bilirsiniz- hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz."

TBMM'de kavga çıktı: 5 yaralı haberiSırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir