taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34405
6.0758
1214
93296.84
208.294

Sisi İsrail Başbakanı ile çok sık görüştüklerini söyledi

Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi, Gazze'de binlerce masum Filistinliyi katleden Netanyahu'yla sık sık görüştüklerini açıkladı.

13.03.2015 - 16:12..

 e

Sisi, Washington Post gazetesine verdiği röportajda, Mısır ve İsrail arasında güvene dayalı bir ilişki olduğunu belirtti. Sisi, "Örneğin İsrail ile yaptığımız barış anlaşması normalde Sina bölgesinin orta ve doğu kesimlerinde Mısır askerlerinin bulunmasına izin vermiyor. Ancak onlar şu anda bizim bu bölgelerde asker bulundurmamızın sorun olmayacağını söylüyor. Bu da düşmanlık ve şüpheciliğin ortadan kalktığını gösteriyor. Eğer Filistin'de iki devletli bir çözüm ortaya çıkarsa bu durum İsrail ile diğer Arap ülkeleri arasında da ortaya çıkabilir" dedi.

"NETANYAHU İLE SIK GÖRÜŞÜYORUZ"

Netanyahu ile çok sık görüştüğünü söyleyen Sisi, "Ona Filistin ile bir barış sağlanırsa bunun hem kendisi hem de İsrail için tarihi bir anlaşma olacağını ve bu konuda yardıma hazır olduğumu söylüyorum" ifadelerini kullandı. Sisi, İran ile devam eden nükleer görüşmeler meselesinde de İsrail'in endişelerinin anlaşılması gerektiğini vurguladı.

ABD SADECE İZLİYOR

ABD yönetimini Mısır'daki ve bölgedeki durumu sadece izlemekle suçlayan Sisi, "Galiba Washington'la aramızda iletişim sorunu var, mesajlarımızı düzgünce iletemiyoruz gibi görünüyor" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Bölgede büyük tehditler var. Daha dün Libya'da 8 petrol işçisi kaçırıldı ve katledildi. Şimdi ABD ne yapmalı? Sadece izliyorsunuz. Ülkemizde olanlar hakkında gerçek resmi göremiyorsunuz. Az gelişmiş bir ülkeyiz. Amerikalıların gözüyle bakıyorsunuz. Sizin demokrasiniz 200 yılda gelişti. Bize de gelişmek için bir şans verin. Acele edersek bizim gibi ülkeler çöker"

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)