taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5774
Euro
7.25
Altın
1620.23
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.497
Bitcoin
41919.52
fuzulev

Şişli'de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi

İstanbul Şişli'deki Güney Kore Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, biber gazı protestosu yaptı.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Şişli'de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi

biber gazı

Şişli'deki Güney Kore Başkonsolosluğu önünde toplanan grup 'Biber Gazı Yasaklansın' yazılı pankart açtı.

Grup adına basın açıklaması yapan inisiyatif sözcüsü Selin Tok, Londra ve Seul'deki demokrasi ve insan hakları kuruluşları ile eş zamanlı olarak yaptıkları açıklamayla Güney Kore'ye işkencenin bir parçası olmaması için çağrıda bulunduklarını belirtti. Tok, açıklamada şunları söyledi;

TÜRKİYE'YE BİBER GAZI İHRACATINI DURDURMALI

"Güney Kore işkence ve ölümlerin sorumlusu olmak istemiyorsa Türkiye'ye biber gazı ihracatını durdurmalıdır. Biber gazı denilerek masumlaştırılmaya çalışılan kimyasal silaha karşı daha fazla maruz kalmamak için, bu silahın yasaklanması için mücadeleye devam edeceğiz"

"BİBER GAZI SAVAŞ SİLAHI"

Açıklamada söz alan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Şen ise, biber gazının bir savaş silahı olduğunu ve Türkiye'de demokratik haklarını arayan insanlara karşı kullanıldığını söyledi. Şen, Türkiye'de biber gazı kullanımı nedeniyle onlarca kişinin öldüğünü, binlercesinin yaralandığını belirterek, "Biz iddia ediyoruz ki, binlercesi de bu biber gazına maruz kalmanın uzun süre yan etkilerini yaşayacaklar" dedi.

Şişli'de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi

FIRTINA EYLEMCİLERİN PANKARTINI PARÇALADI

Açıklama sırasında esen şiddetli rüzgar ve soğuk hava eylemcilere zor anlar yaşattı. Eylemciler uzun süre uğraş vermelerine rağmen açtıkları pankartın rüzgardan yırtılarak parçalanmasını önleyemediler. Açıklamanın ardından grup adına iki kişi, konsolosluk yetkililerine, biber gazı ihracatının durdurulmasını talep eden dilekçe verdi.

Şişli'de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir