taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5888
Euro
7.2387
Altın
1598.94
Borsa
89643.71
Gram Altın
339.511
Bitcoin
42272.42

Şivan Perver'den tartışma yaratacak sözler

Perver'in Kürtlerin yoğun kullandığı internet sitelerinde yayınlanan sözleri, tartışma çıkaracak.


Whatsapp ile paylaş
Şivan Perver'den tartışma yaratacak sözler

Şivan Perver'den tartışma yaratacak sözler

Terör örgütü PKK'ya yönelik sert eleştirileri nedeniyle tehdit edildiği gerekçesiyle Avrupa'da polis tarafından korumaya alınan ve hükümetin Türkiye'ye davet etmesiyle gündeme gelen sanatçı Şivan Perver'in Kürtlerin yoğun kullandığı internet sitelerinde yayınlanan sözleri, tartışma çıkaracak.

Milliyet gazetesinden Namık Durukan'ın haberine göre; Şivan Perver, geçen yıl Komkar grubu tarafından düzenlenen Nevruz konserinde Kürtçe ve Türkçe bir konuşma yapmış. Konuşmasında, "Kürtlerin dillerini yasakladığı" gerekçesiyle Türklerden "Nazi ruhlu ve faşist" diye söz etmiş. Perver, "Allah kahretsin Türk dilini, başımızdan defedelim" diyor.

'ALLAH KAHRETSİN O KARDEŞLİĞİ'

Ak Parti'nin yanı sıra CHP'ye "Faşist ruhlu partiler" diyen Perver, milletvekili olan Kürt ağalarından "Şerefsizler" diye söz ediyor. Perver'in konuşmasındaki satır başları şöyle:"İngilizce öğreniyoruz, Almanca öğreniyoruz, Türkçe'yi bülbül gibi konuşuyorlar. Türkler bizim ruhumuzu alıyor. Türkler bizimle kardeş olamıyor, olmak istemiyorlar. Ölmemizi istiyorlar. Türklerin ruhu 1930-1945'lerdeki Almanların ruhu gibi olmuş. Türklerin ruhu da faşistleşmiş. Bunu iyi bilin.Türk hayranlığı. Türkler onları basıyor basıyor, onlar da hadi bas diyor. Ayıp ya, çok ayıp yeter artık. ... Yeter be, Allah kahretsin bu Türk dilini ya, başımızdan defedelim. ... Allah kahretsin o kardeşliği... Türklerin ne saygısı var bize be."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir