taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7347
Euro
7.3257
Altın
1661.91
Borsa
94127.04
Gram Altın
360.435
Bitcoin
48293.95

Soçi'de yoğurt krizi

Rusya, ABD’de Hamdi Ulukaya adlı Türk'ün kurduğu Çobani firmasının ürettiği ve Soçi Kış Olimpiyatları'ndaki Amerikalı sporculara gönderilen yoğurtların ülkeye girişine izin vermedi.


Whatsapp ile paylaş
Soçi'de yoğurt krizi

Soçi'de yoğurt krizi

Soçi Kış Olimpiyatları, Rusya ve Amerika arasındaki yoğurt kriziyle başladı. ABD’li sporcular için özel olarak getirilmek istenen binlerce koli yoğurtlar, Moskova'nın engeline takıldı. Bahsi geçen yoğurtlar, Hamdi Ulukaya adlı Türkün sahibi olduğu, ABD’nin bir numaralı yoğurt markası "Çobani" firması tarafından üretiliyor.

YETERSİZ EVRAK GİRİŞE ENGEL OLDU

Rus yetkililer, gerekli evrakların hazırlanmadığı gerekçesiyle sporcuların sabah kahvaltısında tükettiği yoğurtların Soçi'ye girişine izin vermedi. Bu durumun aşılması için Amerikan senatosu dahi devrede.

BİR DEFAYA MAHSUS İZİN

Senatör Chuck Shumer,  Rusya'nın Washington büyükelçisine mektup göndererek, bir defaya mahsus yoğurtların girişine izin verilmesini istedi. Sorunun süt ürünlerinin ithalatıyla ilgili iki ülke arasında fikir ayrılığından kaynakldığı belirtildi.

200'DEN FAZLA SPORCUNUN SPONSORU

Gerekli protein ve enerjiyi yoğurtla karşıladıklarını ifade eden sporcular da şikayetçi. Çobani firması aynı zamanda, Soçi'de madalya için yarışan 200'den fazla ABD’li sporcunun sponsorlarından biri konumunda. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir