taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4644
Euro
7.1919
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.829
Bitcoin
38422.03

SoloTürk gösteri ekibi İstanbul'dan davet bekliyor

Bursa'da konuşan ve dünyanın en iyi gösteri takımı seçilen 'SoloTürk'ün Pilotu Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, yurt içi ve dışında pek çok yerde österi yaptıkların ancak İstanbul’da gösteri yapmak için hala davet almadıklarını söyledi.

10.02.2014 - 16:45..
Whatsapp ile paylaş

SoloTürk gösteri ekibi İstanbul'dan davet bekliyor

Yüzbaşı Kurt, "Acıyan bir yaramız İstanbul. İstanbul’da hiç gösteri yapmadık. İstanbul Boğazı’nda gösteri yapmak bizim için çok önemli. Çeşitli ülkelerin en önemli kentlerinde gösteri yaptık. Ancak bugüne kadar İstanbul’dan bir davet almadık" dedi.

DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 100’üncü yılında kurulan SoloTürk Pilotu Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, mezun olduğu Işıklar Askeri Hava Lisesi’ne gelerek, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı. Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay İshak Dayıoğlu’nun daveti üzerine okula gelen ve Hava Liselilere F-16 pilotu, gösteri pilotu olmak için gerekenleri anlatan Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, öğrencilere mutlaka yabancı dillerini geliştirmelerini ve spora ağırlık vermeleri gerektiğini söyledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, SoloTürk’ten önce Belçika, Hollanda, Amerika’da solo gösterilerin yapıldığını anlattı.

SoloTürk gösteri ekibi İstanbul'dan davet bekliyor

"TÜRK İNSANININ GÜCÜNÜ GÖSTERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Türk Hava Kuvvetleri’nin 100’üncü yılında SoloTürk’ün kurulduğu 2011 yılında İngiltere’de gösteriye katıldığını ve burada dünyanın en iyi gösteri takımı seçildiğini anlatan Yüzbaşı Kurt, şöyle dedi: "İlk yılımızda gücümüzü göstermiş olduk. Türk Yıldızları da, SoloTürk de aynı amaç için çalışıyor. Türk Hava Kuvvetleri’nin, Türk insanın gücünü göstermek için çalışıyoruz."

Türk Yıldızları’nın daha çok işbirliğini, beraber görev yapabilirliliğini gösterdiğini ifade eden Yüzbaşı Yusuf Kurt, SoloTürk’ün ise sahip olduğu bütün gücü kullanabilmek adına gösteri yaptığını vurguladı. Tek uçak ve tek pilotla gösteri yapan SoloTürk’ün bu yıl 20 ülkeden davet aldığını söyleyen Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, şöyle devam etti:

"İSTANBUL İÇİN HER ZAMAN HAZIRIZ"

"Bugüne kadar hep Avrupa’da gösteri yaptık. Bu yıl ilk kez Arap Yarımadası’na gideceğiz. Kuveyt’te bir gösteri yapacağız. Ancak, Türk Hava Kuvvetleri olarak öncelikle yurt içi gösterilere önem veriyoruz. Acıyan bir yaramız İstanbul. İstanbul’da hiç gösteri yapmadık. İstanbul Boğazı’nda gösteri yapmak bizim için çok önemli. Çeşitli ülkeleri en önemli kentlerinde gösteri yaptık. Ancak bugüne kadar İstanbul’dan bir davet almadık. Bir gün İstanbul’da gösteri yaptığımızda ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Davet gelirse eğer, biz İstanbul için her zaman hazırız."

SoloTürk Pilotu Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, daha sonra Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencileriyle anı fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir