taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Soma davasında bin polis görev alacak

Soma'da 301 madencinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili davanın ilk duruşmasında bine yakın polisin görev yapacağı belirtildi.

11.04.2015 - 11:39..
Whatsapp ile paylaş

vergi.jpg

Akhisar Emniyet Müdürü Engin Pınar, 13 Nisan Pazartesi, tadilatla mahkeme salonuna dönüştürülen Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu'nda görülecek ilk duruşma için Manisa, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale başta olmak üzere birçok il ve ilçeden personel takviyesi yapılacağını söyledi.

BİN POLİS VE BİR TOMA GÖREV ALACAK

Mahkeme salonu çevresindeki güvenliğin sağlanması için bine yakın polis memurunun görev yapacağını açıklayan Pınar, bir TOMA aracı ve ambulans ekiplerinin de duruşma süresince hazır tutulacağını dile getirdi.

SALON ÇEVRESİNE BARİKAT KURULDU

Pınar, "Mahkeme salonunun çevresine 3 aşamalı barikat sistemi kuruldu. Salonun bulunduğu 1 kilometrelik alan içerisinde yapılacak eylem veya gösterilere karşı tedbir olarak çeşitli güvenlik önlemleri alacağız" dedi.

Mahkeme salonuna telefon, ses kayıt cihazı, kamera ve benzeri iletişim aletleri ile girilmeyeceğine de dikkati çeken Pınar, tutuklu bulunan 8 sanığın duruşma salonuna getirilmeyeceğini, ifadelerinin Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile görüntülü olarak alınacağını belirtti.

8 KİŞİ CEZAEVİNDE

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülecek davada tutuklu 8 şüpheli, "olası kastla öldürme" suçundan 301 kez 20 yıldan 25 yıla, "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" suçundan 162 kez 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talebiyle yargılanacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir