taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5829
Euro
7.277
Altın
1622.73
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.429
Bitcoin
41957.8
fuzulev

Soma'da inşaat 9 ay sonra başlıyor

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçinin ailelerine verilen konut sözü tutuluyor.


Whatsapp ile paylaş

Soma'da inşaat 9 ay sonra başlıyor

dfbR

Manisa'nin Soma ilçesindeki kömür madenin 13 Mayıs 2014 günü yangın çıktı ve 301 maden işçisi yaşamını yitirmişti.

DOĞUŞ TURGUTALP BÖLGESİNDE KONUT YAPACAK

Tüm ülkeyi yasa boğan facianın ardından Doğuş Holding 301 konut yapıp dağıtmak için başvuruda bulundu. Bunun için Turgutalp Bölgesi'ndeki TOKİ konutlarının hemen yanındaki 40 dönümlük arazi tahsis edildi.

GAZİANTEP OSB EGE LİNYİT İŞLETMELERİ'NİN YANINDA

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi de aileler için konutlar yapmak istedi. OSB'nin yaptıracağı 301 konut için ise, Ege Linyit İşletmeleri (ELİ) Sosyal Tesisleri yanındaki 50 dönümlük arazi tahsis edildi. Bu tahsis edilen iki alana toplam 602 konut, cami, okul ve kültür alanları gerçekleştirilecek. Arazilerin orman vasfını yitirmiş olması nedeniyle öncelikle bu arazilere tapu çıkarıldı ve hazine adına tescil edildi.

İNŞAAT 9 AY SONRA BAŞLIYOR

Soma Belediyesi ve ilgili kuruluşların çalışmalarıyla arazilere, 9 ay sonra izinler çıktı. Arazilerden biri için ruhsat tamamlandı ve inşaatı yapacak şirkete geçen hafta teslim edildi. Arazide altyapı çalışmalarından sonra, inşaata başlanacağı bildirildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir