taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0717
Euro
6.594
Altın
1636.34
Borsa
114789.21
Gram Altın
322.429
Bitcoin
58879.03

Soru hatalı diyen Serpil haklı çıktı

Serpil Kanak'ın soru hatalı diyerek hakkında dava açtığı Kim Milyoner Olmak ister yarışması haksız bulundu.

01.03.2014 - 09:54..
Whatsapp ile paylaş
Soru hatalı diyen Serpil haklı çıktı

Üniversite öğrencisi Serpil Kanak (21), bir süre önce Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasına katılmıştı. 60 bin liralık soruda “Hangisi bir hayvan değildir” sorusuna “Yakamoz” seçeneğini işaret eden Kanak, elenmiş ve yarışmadan 15 bin lira ödülle ayrılmıştı. Genç kız, sorunun hatalı olduğunu, elenmesiyle psikolojisinin bozulduğunu belirterek mahkemeye başvurmuştu.

Soru hatalı diyen Serpil haklı çıktı

YARIŞMACI HAKLI BULUNDU

Kanak, avukatı Ada Jale Orhan aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçesinde söz konusu soruda iki doğru yanıt olduğunu, TÜBİTAK’ın ‘yakamoz’un hayvanlar âlemine değil ‘protista’ denilen tek hücreli canlı sınıfına sokulduğunu iddia ederek uğradığı zarar nedeniyle 10 bin TL manevi tazminat ile yarışmaya 60 bin TL’lik sorudan devam etme talebinde bulunmuştu.

Mahkeme tarafından atanan bilirkişi rapor geçtiğimiz günlerde mahkemeye sunuldu. Raporda ‘yakamoz’un bir olayın adı olduğu için ne hayvan ne de bitkisel bir canlı olarak adlandırılamayacağı, sorunun yanıtının hem ‘yakamoz’ hem de ‘çarkıfelek’ olduğu, bu nedenle yarışmacı Serpil Kanak’a yöneltilen iki cevaplı sorunun yanlış olduğu kaydedildi.

Kim Milyoner Olmak İster'deki hatalı soru

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir