taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33855
6.0536
1213.545
93296.84
207.725

Bakan Soylu kararlı, trafikte kurallara uyulacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ölümlü kaza sayısıyla ilgili olarak son 10 yılın aynı oranında gittiğimizi söyledi. Soylu, trafikte yeni dönem hakkında da konuştu.

AA | 26.08.2018 - 12:39..
Bakan Soylu kararlı, trafikte kurallara uyulacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soyluİstanbul'dan helikopterle Balıkesir'in Susurluk ilçesine gitti.

TRAFİK YOĞUNLUĞU HAKKINDA BİLGİ ALDI

Bakan Soylu, polis uygulama noktasında, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yol uygulamasına katılarak, yetkililerden trafik yoğunluğuyla ilgili bilgi aldı.

Bakan Soylu kararlı, trafikte kurallara uyulacak

"ENTERESAN BİR GELİŞME DE MAALESEF YAYA ÖLÜMLERİNDE"

Soylu, tatilin ilk gününden itibaren kazaların yaşandığını belirterek, şunları kaydetti: "Ölümlü kaza oranımız düştü. Ölümlü kaza sayımız da düştü ama aynı olayda meydana gelen ölüm sayımız maalesef arttı. Hem geçen seneyle aynı oranda gidiyoruz hem de son 10 yılın ortalamasıyla aynı oranda gidiyoruz. Dün akşam itibarıyla maalesef 99 kaybımız söz konusu. Bunların büyük bir bölümü yüzde 40 civarı şehirlerarası yollarda, yüzde 30 civarı şehir içi yollarda, geri kalan bölümü de kırsal dediğimiz alanlarda, köy yollarında veya şehir ve köyleri birleştiren yollarda meydana geldi. Bu sene enteresan bir gelişme de maalesef yaya ölümlerinde oldu. Yani yüzde 17, yüzde 18 civarında oldu, böyle bir tablo beklemiyorduk."

Bakan Soylu kararlı, trafikte kurallara uyulacak VİDEO

"KİMSE DARILMASIN, GÜCENMESİN"

Soylu ayrıca emniyet kemeri konusunda sıkı denetimlerin yapılacağını belirterek, "Vatandaşlara bir haberim daha olacak. Darılmaca gücenmece yok. Bu acıları bir daha çekmek istemiyoruz. Bayramdan sonra özellikle emniyet kemeri konusunda sıkı tedbirler uygulayacağız. AB standartlarına uyma konusunda arkadaşlarımıza net talimatım var. Bu konuda cezaysa ceza. Kimse darılmasın, gücenmesin." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)