taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.46555
6.2051
1211.19
93287.16
212.81

Sözcü ve Zaman Gazetesi G-20 zirvesine alınmayacak

Antalya'da düzenlenecek olan G-20 zirvesini takip etmek isteyen Sözcü ve Zaman gazetesine izin çıkmadı.

Haber Merkezi | 11.11.2015 - 09:25..

1

Dünyanın en gelişmiş 20 ülkesinin liderlerini buluşturan G-20, bu yıl Antalya'da düzenleniyor. Zirveyi takip edecek basın mensupları için akreditasyonda Sözcü ve Zaman çalışanlarına izin çıkmadığı öğrenildi.

SÖZCÜ KENDİ MANŞETİNDEN VERDİ

Cemaatin finans desteğiyle çıkan ve çıktığı ilk günden beri çok sert Erdoğan düşmanlığı yapan Sözcü, dünya liderlerinin katılacağı G-20 zirvesine alınmayacak. Gazete bugün manşetten verdiği haberde, kendi kin ve düşmanlığını unutup, 'İktidarın nasıl bir kin ve düşmanlığı varsa bizi G-20'ye almadılar' dedi.

Sözcü ve Zaman Gazetesi G-20 zirvesine alınmayacak

3 BİN GAZETECİ OLACAK

Aralarında ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Lideri Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de yer aldığı dünya liderleri ile birlikte yaklaşık 3 bin gazetecinin takip etmesi beklenen zirve için Sözcü Gazetesi muhabirleri tarafından yapılan akreditasyon başvurusu yanıtsız kaldı. G20 sekretaryası ile birlikte Başbakanlık tarafından yürütülen akreditasyon işlemlerinde, Sözcü ve Zaman Gazetesi'ne herhangi bir geri dönüş olmadı. Sözcü Gazetesi'ne bugüne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı pek çok toplantıda da akreditasyon uygulanmış ve gazete temsilcileri toplantı alanına alınmamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)